Akşener: '24 Haziran akşamı kabustan uyanacağız'

Akşener: '24 Haziran akşamı kabustan uyanacağız'

İyi Parti standında görev yapan partililer dün akşam saatlerinde MHP'li olduğu iddia edilen bir grup tarafından bıçaklı ve silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda 1 ağır 5 kişi yaralandı. Saldırının ardından İyi Parti Genel...

İyi Parti standında görev yapan partililer dün akşam saatlerinde MHP'li olduğu iddia edilen bir grup tarafından bıçaklı ve silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda 1 ağır 5 kişi yaralandı. 

Saldırının ardından İyi Parti Genel Başkanı Akşener ve parti kademesinden çok sert tepkiler gerdi. "Hiçbir saldırı veya tehdit bizi çıktığımız iyilik yolundan döndüremeyecektir" diyen Akşener, bugün Ankara'daki programlarını iptal ederek İstanbul'a geldi.

Saldırıya uğrayan Bağcılar İlçe Teşkilatını ziyaret eden Akşener'i, burada yoğun bir kalabalık karşıladı.

"24 HAZİRAN AKŞAMI KABUSTAN HEP BERABER UYANACAĞIZ"
Parti binasına girmeden önce basın mensuplarının sorularını cevaplayan Akşener, "Biz Türkiye’nin gerim gerim gerindiği bu ortamdan nefes alması için çıktık, demokrasinin işlemesi için çıktık, adaletin tesis edilmesi için çıktık. Milletimizin de bizden beklediği budur. Hem partimizden, hem şahsen benden beklediği budur. Biz bu yolda ilerlerken hiçbir tehdit, hiçbir saldırı, hiçbir arızalı durum bizleri bulunduğumuz noktadan geriye götüremeyecektir. Bugüne kadar hiçbir tehdide pabuç bırakmadım, meydandadır. 24 yıllık aktif siyasetim bunun örnekleriyle doludur. herkese sağduyu ama iktidar partisine, çünkü bizim muhatabımız kendileridir, özellikle bu konuda tedbir almaya ve seçim zamanında insanların can güvenliklerini garanti altına almaya davet ediyorum. Bu konuda kendilerini uyarıyorum. İyi Partinin iyi insanları, cesur insanları, 1,5 ay bir şey kaldı, bunu büyük bir olgunlukla seçim sürecini tamamlayacaklardır. Ve Allah’ın izniyle 24 Haziran akşamı bu kabustan hep beraber uyanacağız." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem