Akşener: HDP'li vekilin fezlekesine evet diyeceğiz

Akşener: HDP'li vekilin fezlekesine evet diyeceğiz

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. Akşener, ziyaretin ardından basına yaptığı açıklamada HDP milletvekili Semra Güzel’in fezlekesine partisinin "evet" oyu vereceğini söyledi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Akşener, HDP milletvekili Semra Güzel'in fezlekesine partisinin "evet" oyu vereceğini açıkladı.
 

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in, 2017'de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği hava operasyonunda öldürülen PKK militanı Volkan Bora ile olan fotoğrafları basına yansımıştı. Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, dokunulmazlığının kaldırılması için Güzel hakkında "terör örgütü üyeliğinden" fezleke hazırlamıştı.

Akşener konuya ilişkin, "Semra Güzel isimli milletvekilinin bir fezlekesi gelecek meclise. Ben milletvekili değilim ama arkadaşlarımdan bildiğim o fezlekeye 'evet' oyu verecek arkadaşlarımız. İYİ Parti'nin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, terörle, teröristle iltisak konularında açık ve nettir" dedi.

Akşener, ayrıca "PKK ile masaya oturanların" hakkında da fezleke hazırlanması gerektiğini söyledi. "PKK ile masaya oturanlar, dün olumlu görünen her şey bugün olumsuz ise o zaman bu talimatları verenlerin de her birinin bir fezlekesi olması gerekiyor. Biz o fezlekelere 'evet' oyu vereceğiz. Onlar bu fezlekeleri getirmezlerse, biz iktidar olacağız ve fezlekeleri biz getireceğiz" ifaderlerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika