Akşener, İYİ Parti'nin müdahil olacağını söyledi: 6 yaşında istismara uğramış çocuğun davasını takip etmezsem şerefsizim

Akşener, İYİ Parti'nin müdahil olacağını söyledi: 6 yaşında istismara uğramış çocuğun davasını takip etmezsem şerefsizim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı'nda 6 yaşındaki çocuğun istismar edilmesine tepki gösterdi.

Medyascope canlı yayınında Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle: 

Cumhurbaşkanı adayı 

“Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını seçeceğini sayın Kılıçdaroğlu belirtmişti. Kemal Bey’in adaylık kriterlerine katılıyorum, bir de kazanacak adayı seçmek lazım. Aday konusunu hiç konuşmadık. Aday çıktıktan sonra arkasında kaya gibi durulur.”

“Muhalif seçmenleri taraftar etme hali çok sıkıntı bir durum. Bir arkadaşımızı aday gösterecekseniz, diğer arkadaşımızın da bilgisi olsun dedim. Daha sonra bunu TV’de söyledim. Sonra HT’de bunu anlattım. O günden bu güne iki arkadaşımızın da anketlere konulma eğilimi bitmedi, vatandaş nezdindeki popülaritesi arttı, böyle bir durumla karşı karşıyayız. Ben bir durum tespitiyle karşı karşıyayım.”

"İstanbul Sözleşmesi'ni getireceğiz"

Kendi iktidarlarında Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’ne tekrar döneceğini de ifade eden Akşener, “Bu güruhun talebiyle Erdoğan İstanbul Sözleşmesi’nden çıktı. Gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni getireceğiz” dedi.