Akşener: Kılıçdaroğlu'nun tavrı her türlü takdirin üzerindedir

Akşener: Kılıçdaroğlu'nun tavrı her türlü takdirin üzerindedir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti lideri Meral Akşener ile dün görüştü ve bu görüşmeden sonra ortaya ittifak kararı çıktı. CHP'li 15 vekil, kendi partisinden istifa ederek İyi Parti'ye geçti. İyi Parti Genel...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti lideri Meral Akşener ile dün görüştü ve bu görüşmeden sonra ortaya ittifak kararı çıktı. CHP'li 15 vekil, kendi partisinden istifa ederek İyi Parti'ye geçti. İyi Parti Genel Başkanı Akşener, 'CHP ve değerli Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya koyduğu tavır her türlü takdirin üzerindedir' dedi

 Akşener, "Hukukun ve millet iradesinin önüne konan bu engelin aşılmasında, CHP ve değerli Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya koyduğu tavır her türlü takdirin üzerindedir. Tarihi bir demokratik tavırdır. Siyaset ve demokrasi tarihimizde övgüyle yerini alacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

'DURUN, DAHA YENİ BAŞLADIK'

Akşener, yola çıktıkları günden bu yana sürekli önlerine engeller çıkarıldığını ileri sürerek, "Bu engeller bizleri korkutup yıldırmak yerine gücümüzü ve inancımızı tazelemekten başka bir işe yaramamıştır. Yorulacağımızı, yılacağımızı düşünenlere buradan sesleniyoruz, durun daha yeni başladık" ifadesini kullandı.

Öte yandan Akşener'i CHP'li bir grup milletvekili ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Özkoç, Engin Altay ile İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu İyi Parti Genel Merkezi'ne gelerek Akşener ile görüştü.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem