Akşener: Üç aylık emekli maaşıma el konuldu

Akşener: Üç aylık emekli maaşıma el konuldu

Muhalefetin kazandığı belediyelerin yardım kampanyasının durdurularak hesaplarına el konulmasına tepki gösteren Akşener, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin başlatmış olduğu ve benim üç maaşım bulunduğu hesaplara...

Muhalefetin kazandığı belediyelerin yardım kampanyasının durdurularak hesaplarına el konulmasına tepki gösteren Akşener, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin başlatmış olduğu ve benim üç maaşım bulunduğu hesaplara ve paralara el konuldu" dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Haber Global TV’de “Jülide Ateş ile 40” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özellikle İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nin yardım kampanyaları ile ilgili yaşadığı sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, şunları söyledi:

"MAAŞIMA EL KONULDU"

"Yardım kampanyalarının yapılmasında bir problem yok. Bu ülkede ENSAR, TÜRGEV, yardım kampanyası yaptı. Dolayısıyla onunla ilgili bir sorunumuz yok ama asıl mesele İstanbul ve Ankara Belediyeleri'nin Millet İttifakı'nın belediye başkanlarının yaptığı kampanyanın durdurulması ve hesaplarına el konulması problemi var.

Yani Sayın Erdoğan, IBAN numarası vererek, insanlardan para istemesinde bir sorun yok ama bu günlerde devlet esasında yardım ettiğimiz ülkelerse vatandaşlarının IBAN numaralarını istediler.

Dolayısıyla niye yardım kampanyası başlatıyorsunuz demedik ama bu iki belediyenin başlatmış olduğu ve benim üç maaşım buna el konuldu. Ben bunu doğru bulmuyorum."

“TÜRKİYE KARANTİNAYI SEÇMİŞ DURUMDA”

Türkiye'de Koronavirüs (covid-19) vakası görüldüğü andan itibaren hemen 3 haftalık bir zorunlu veya tam karantina ilan edilmiş olsaydı, çok ciddi mesafe alınmış olacağını ifade eden Akşener, şunları söyledi:

"En başından itibaren daha henüz İran'da çıktığı zaman Türkiye'de yoktu. 11 Şubat'ta bir grup konuşması yaptım ben. Orada bazı sorular sordum. Ve bu sorunlara ilişkin hangi tedbirlerin alınması gerektiğini söyledim. Sonuç itibariyle bunlar yapılmadı.

Sınırların kapatılması gibi bunların neticesi olmadı ve daha sonraki fasılda da burada iki yöntem var. Biri İngiltere'nin yapmaya çalıştığı bir neticede Amerika’nın yaptığı sürü bağışıklığı bir diğeri de karantina.

Aslında Türkiye karantinayı seçmiş durumda. Hemen en başında üç haftalık bir zorunlu veya tam karantina ilan edilebilmiş olsaydı çok ciddi mesafe alınırdı diye bir inancımız var"

“KENDİMİZİN İHTİYACI VARKEN YARDIMCI OLUYORUZ”

“Yurt dışına yapılan yardımları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu da yanıtlayan Akşener, “Şimdi İngiltere'nin Gayri Safi Millî Hasıla'sı, Fransa'nın, İtalya ve İspanya açısından bakıldığı zaman mili gelir ortalaması 30 bin dolar, bizim bugün itibariyle 9 bin 350 dolar. Ve biz yardım yapıyoruz. Sayın Dışişleri Bakanı'nın çok güzel bir lafı oldu. Kendimizin ihtiyacı varken yardımcı oluyoruz. Bu da bir fıtrat meselesi” dedi.

“3 MAAŞIMA EL KONULDU”

Özellikle İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nin yardım kampanyaları ile ilgili yaşadığı sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, şunları söyledi:

Yardım kampanyalarının yapılmasında bir problem yok. Bu ülkede ENSAR, TÜRGEV, yardım kampanyası yaptı. Dolayısıyla onunla ilgili bir sorunumuz yok ama asıl mesele İstanbul ve Ankara Belediyeleri'nin Millet İttifakı'nın belediye başkanlarının yaptığı kampanyanın durdurulması ve hesaplarına el konulması problemi var.

Yani Sayın Erdoğan, IBAN numarası vererek, insanlardan para istemesinde bir sorun yok ama bu günlerde devlet esasında yardım ettiğimiz ülkelerse vatandaşlarının IBAN numaralarını istediler.

Dolayısıyla niye yardım kampanyası başlatıyorsunuz demedik ama bu iki belediyenin başlatmış olduğu ve benim üç maaşım buna el konuldu. Ben bunu doğru bulmuyorum.

“BİZ ATILDIK PARTİDEN”

“İleride MHP ile bir birleşme söz konusu olabilir mi?” sorusunu değerlendiren Akşener, “Bizim hepimizi, MHP'den Sayın Devlet Bahçeli ihraç etti. Biz atıldık partiden. 16 Nisan referandumundan sonra arkadaşlarımızla toplandık ve İYİ Parti'yi kurmak konusunda. 1200 kişiyle tek tek görüşmüştüm. Partiyi kurma kararı aldık ve kurduk. Şimdi MHP ve biz tüzel kişiliğiz. Benle partilerin birleşme meselesini ANAP tecrübem var. Siyasi partileri birleştiren liderler, yöneticiler değil birleştiren seçmendir” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberleri