Akşener ve Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Kahramanmaraş'taki Afet Koordinasyon Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu

Akşener ve Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Kahramanmaraş'taki Afet Koordinasyon Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile beraber, belediyenin Kahramanmaraş'taki Afet Koordinasyon Merkezi’nde araştırmalarda bulunmuş oldu. Akşener, zelzele bölgesinde yaptıkları çalışmalarla ilgili Mansur Yavaş'a, “Ben, size oldukça teşekkür ediyorum. Ben ilk geldiğimde Maraş’a -ki 72 saat sonrasında gelmiştim- her şey perişandı. Şimdi eliniz değmiş, Allah razı olsun” dedi.

Haber: MAHİR BAĞIŞ - Kamera: NAZIM FATİH EFE

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile beraber, belediyenin Kahramanmaraş'taki Afet Koordinasyon Merkezi'nde araştırmalarda bulunmuş oldu. Akşener, zelzele bölgesinde yaptıkları çalışmalarla ilgili Mansur Yavaş'a, "Ben, size oldukça teşekkür ediyorum. Ben ilk geldiğimde Maraş'a -ki 72 saat sonrasında gelmiştim- her şey perişandı. Şimdi eliniz değmiş, Allah razı olsun" dedi.

Deprem bölgesine ziyaretlerini sürdüren Meral Akşener, bugün Mahsur Yavaş'la beraber, belediyenin Kahramanmaraş'taki Afet Koordinasyon Merkezi'ne geldi. Akşener'e, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da eşlik etti.

Merkezdeki çadırları ve yemekhaneyi gezen Akşener, depremzedelerle bir araya geldi. Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin berber ve çamaşırhane olarak kullanılan gezici otobüsünü de inceledi.

Akşener, çadırkentte söyleşi etmiş olduğu küçüklere tablet armağan edeceğini söylemiş oldu. Akşener, çadırkentte kalan hanımlara herhangi bir mesele yaşayıp yaşamadıklarını sordu. Bir hanım, "Kocam fabrikada çalışıyor fakat maaş daha yatmadı. İki tane çocuğum var. Muhtarımızın yanına gittik, 'Hani, verdiğiniz bir şey yok' diye, asla ilgilenen olmadı" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Akşener'e, gezici hamam olarak düzenledikleri mobil araçları Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş'a gönderdikleri bilgisini verdi.

Depremzedelerin kalmış olduğu çadırları da ziyaret eden Akşener, çadırda yaşayan bir hanımla söyleşi etti. İlk yardım çadırlarında sağlıkçılardan informasyon alan Meral Akşener ve Mansur Yavaş, daha sonrasında çadırkentteki yemekhanede depremzede ve görevlilerle beraber yiyecek yedi.

Akşener ve Yavaş, bir çadırda kalan depremzede hanımla da söyleşi etti. Yavaş'ın "Bir isteğiniz var mı" sorusuna hanım, "Hiçbir isteğimiz yok. Bizden daha fena durumda olanlar var" yanıtını verdi. Akşener de bunun üstüne Yavaş'a, "Ben, size oldukça teşekkür ediyorum. Ben ilk geldiğimde Maraş'a -ki 72 saat sonrasında gelmiştim- her şey perişandı. Şimdi eliniz değmiş, Allah razı olsun" dedi.

Akşener ve Yavaş, daha sonrasında yaptıkları açıklamada zelzele sonrası yaşanmış olan gelişimleri değerlendirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.