Akşener'den Erdoğan'a çağrı: Merkezi hükümetin bütçesiyle belediyenin imkanlarını bir araya getirerek vatandaşa hizmet edin

Akşener'den Erdoğan'a çağrı: Merkezi hükümetin bütçesiyle belediyenin imkanlarını bir araya getirerek vatandaşa hizmet edin

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile beraber depremin merkez üssü Kahramanmaraş'a giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a davet yaparak, "Şiddetli bir depremden şiddetli bir felakete dönüştürdünüz. Merkezi hükümetin bütçesiyle belediyenin imkanlarını bir araya getirerek vatandaşa hizmet edin. Bırakın artık şuculuk, buculuk işlerini. Seçime yönelik ayrıştırmadan zararlı çıkacaksınız" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti lideri Meral Akşener zelzele bölgesi Kahramanmaraş'ta açıklamalarda bulunmuş oldu. Yavaş açıklamasında, "Sayın Genel Başkanım bunlarla ilgili vakit vakit bildiğiniz gibi polemik yapmak isteyenler var. Biz polemiklere girmiyoruz. İşimizi yapıyoruz, biz Kahramanmaraş halkı için buradayız.İstisnasız tüm belediyeler gücü yettiğince bir şeyler yapamaya çalışıyor. Burada artık biz siyasal tartışmalara artık aldırmıyoruz şundan dolayı söylediğim benzer biçimde biz insani, kamu vazifemizi yapmak için buradayız" dedi.

AKŞENER: İLK GÖRDÜĞÜMÜZ MANZARA GERÇEKTEN BÜYÜK BİR AFETTİ

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar ise şu şekilde; "Bu gezdiğimiz hiçbir yerde rozet takmadık. Ben takmadım, arkadaşlarımda rozet takmadı. Şimdi ikinci turda rozetimle geziyorum şundan dolayı 14 Mayıs'ta bir seçim var. İster zelzele bölgesi ister zelzele bölgesi haricinde kalan her bir alanda yaşayan yurttaşımız bir karar verecek. İlk gördüğümüz görünüm hakikaten büyük bir afetti.

"SAYIN ERDOĞAN VE ARKADAŞLARINA ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUM"

İlk geldiğimde gördüklerimin üstüne bugün gördüklerim, samimiyetle söylüyorum depremzede olarak söylüyorum, hakikaten göğsümü kabarttı kendimi oldukça iyi hissettim. Felaketi yaşayanlar, buna maruz kalanlar o devri unuttuğunu zanneder fakat ilk tetiklendiğinde ortaya çıkar. Bunu iktidarın yapması gerekiyordu. Belediyelerin yapması ihtiyaç duyulan iş başka. Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına çağrıda bulunmak isterim. Şiddetli bir depremden şiddetli bir felakete dönüştürdünüz. Merkezi hükümetin bütçesiyle belediyenin imkanlarını bir araya getirerek vatandaşa hizmet edin.

"BIRAKIN ARTIK ŞUCULUK, BUCULUK İŞLERİNİ"

1999 depremini yaşamış biri olarak söylüyorum. Güçler birleştirilmediği takdirde, ekonomi birleştirilmediği takdirde bu işin altından kalkmak zorlaşır. Erdoğan, bırakın artık şuculuk, buculuk işlerini. Seçime yönelik ayrıştırmadan zararı olan çıkacaksınız. Şu iki ayda bu insanlara acı çektirmeyin. Seçim bir rekabet ortamıdır. Kimse kimsenin düşmanı değildir. Ama bu kafada gidecekseniz söyleyeyim, bu kafada gidecekseniz askere sav alırsınız tezkere."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.