Akşener’den, Kılıçdaroğlu görüşmesi öncesinde ’ittifak’ açıklaması

Akşener’den, Kılıçdaroğlu görüşmesi öncesinde ’ittifak’ açıklaması

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ittifaka ilişkin sorulan soruya ’bilgim yok’ yanıtı verdi. Akşener, "Ben bir kere başından aday olduğumu söyledim. Ya herru ya merru şeklinde gidiyoruz" ifadeler

Perşembe günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İttifak ile ilgili bir bilgim yok. Herhangi bir irtibatımız yok. Fakat sayın Kılıçdaroğlu kongre sonrası ’Hayırlı olsun’ ziyareti yapacak. Perşembe günü için randevulaştık. Ben bi kere başından aday olduğumu söyledim" dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Beyazıt’ta bulunan Kapalı Çarşı esnafını ziyaret etti. Kapalı Çarşı’ya giren Akşener’e, partililer ve bazı genel başkan yardımcıları eşlik etti. Akşener, dükkanları gezerek çay içip esnafın sorunlarını dinledi. Kapalı Çarşı ziyareti sırasında, "Cumhurbaşkanı Meral Akşener" sloganları atıldı.

’EKONOMİYİ SADECE İNŞAAT SEKTÖRÜ ÜZERİNE OTURTTULAR’
Akşener, esnaflarla sohbetinde, "Ekonomiyi sadece inşaat sektörünün üzerine oturttular. Sayın Erdoğan’ın ekonomik görüşü sadece inşaat üzerinde yürüdü. OHAL ile yönetilen bir ülkede ne yerli ne de yabancı yatırımcı gelip de yatırım yapmaz. Bizim özel sektörün tamamının borcu Avro dolar üzerinden. Ben kalbim titreyerek bakıyorum, her sabah Dolar ve Avro 2 lira arttığında 4.5 milyar Dolar borcumuz artıyor. Tedbir alınması lazım ama ekonomiyi yöneten kişiyle Cumhurbaşkanı kavga ediyor, ya böyle bir ülke olur mu. Burada güven sağlanır mı?" diye konuştu.

’İTTİFAK İLE İLGİLİ BİR BİLGİM YOK’
İttifaka ilişkin soruları yanıtlarken Akşener “İttifak ile ilgili bir bilgim yok. Herhangi bir irtibatımız yok. Fakat sayın Kılıçdaroğlu kongre sonrası ’Hayırlı olsun’ ziyareti yapacak. Perşembe günü için randevulaştık. Ben bi kere başından aday olduğumu söyledim. Ya herru ya merru şeklinde gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

Akşener esnaf odasını da ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların fotoğraf çektirdiği Akşener, daha sonra Kapalı Çarşı’dan ayrıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem