Akşener'e imza veren isme polis hakaret etti

Akşener'e imza veren isme polis hakaret etti

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplanması bugün başlandı. Vatandaşlar adaylarına imza vermek için Yüksek Seçim Kurulu Müdürlüklerine başvurdu.İYİ Parti Milletvekili aday adayı Murat Ağırel de eşiyle birlikte,...

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplanması bugün başlandı. Vatandaşlar adaylarına imza vermek için Yüksek Seçim Kurulu Müdürlüklerine başvurdu.

İYİ Parti Milletvekili aday adayı Murat Ağırel de eşiyle birlikte, İstanbul Anadolu Adliyesi’ne, Meral Akşener’in adaylığı için imza vermeye gitti.

“SENDE Mİ FETÖ’CÜLERE İMZA VERMEYE GELDİN''

Ağırel çifti, Akşener’in adaylığı için imza verdikten sonra adliyenin B2 binasındaki -2. kattan asansöre bindi. Asansörde polis memuru Yakup Ünlü, asansörde bulunan başka bir vatandaşa “Sen de mi FETÖ’cülere imza vermeye geldin'' diye sordu.

Asansör -4. Kata gelip herkes indiğinde ise polis memuru Yakup Ünlü, polis arkadaşına dönerek “Amma çok FETÖ sevici varmış'' diye bağırdı.

AĞIREL’İ İTELEDİ

Ünlü’nün bu sözlerinin ardından Murat Ağırel, “Devlet memurusun bunu söyleyemezsin'' diye itiraz etti.

Polis Ünlü, Murat Ağırel’i kolundan tutarak itti. Olay yerinde bulunan diğer polisler ise yaşananlara müdahale etmedi. Murat Ağırel, polisten şikayetçi olacağını söyledi ancak polisin adını vermediler.

Ağırel’in eşi cep telefonuyla, bütün yaşananları kaydetti, polisler videoyu zorla sildirdi. Telefonun “silinenler'' klasöründe kalan videoyu Ağırel çifti İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray’a gönderdi.  Çıray ise videoyu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya iletti.

“GÖREV YERİNİ DEĞİŞTİRDİLER''

Yaşanlarla ilgili Odatv’ye konuşan Ağırel olaydan sonra yaşananlarla ilgili“Adliyedeki komisere gittim avukat ile birlikte. Hepsi isim vermeden memuru tanıdılar zaten. Durumu anlattım ve şikayetçi olacağımı bildirdim. Görev yerini değiştirdiler, olayın münferit olduğunu büyütmememizi istediler. Tutanak tuttular, karakola çektiler memuru'' dedi.

Odatv, polis memuru Yakup Ünlü’nün sosyal medya paylaşımlarını araştırdı. İşte Ünlü’nün hakaretlerle dolu paylaşımları:

y2(25).jpgy1(26).jpgy3(21).jpgy5(14).jpg