Alaattin Çakıcı hastaneye kaldırıldı

Alaattin Çakıcı hastaneye kaldırıldı

Bolu F Tipi Cezaevinde yatmakta olan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, dün akşam 21.30’da bulunduğu koğuşta solunum yetmezliğinden rahatsızlandı.Çakıcı, cezaevi aracıyla Bolu İzzet Baysal Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Çakıcı’nın...

Bolu F Tipi Cezaevinde yatmakta olan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, dün akşam 21.30’da bulunduğu koğuşta solunum yetmezliğinden rahatsızlandı.

Çakıcı, cezaevi aracıyla Bolu İzzet Baysal Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Çakıcı’nın hastaneye getirilmesi sırasında hastane yolunda ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.

Çakıcı’nın yapılan muayenesinde halk dilinde kronik bronşit olarak da bilinen Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) ile ilgili gerekli tedavi uygulandı.

Yaklaşık 3 saat tedavi altında tutulan Çakıcı, taburcu edilip tekrar cezaevine gönderildi. Alaattin Çakıcı'nın avukatı Can Sevinç Bolu'nun nemli havasının müvekkilinin hastalıklarını tetiklediğini ve ilerlettiğini, ayrıca Bolu F tipi cezaevi'nin yanında bulunun çimento fabrikasının yarattığı hava kirliliğinin hem Alaattin Çakıcı'nın sağlığını hem de oradaki binlerce asker polis sivil halk ve çocukların sağlığını kötü etkilediğini dile getirdi.

Devletin hastanelerinin vermiş olduğu kirli havada ve yüzde 45 nem oranının üstünde yatamaz yazılı kurul raporlarına ve Bolu'da her hastaneye çıkışta doktorların nemli ve kirli havada tedavisinin mümkün olmadığını belirtmelerine rağmen Adalet Bakanlı'ğının bu konuda hiçbir şey yapmadığını belirtti.

Son olarak sözlerine müvekkili Alaattin Çakıcı'nın herhangi birinden veya kurumdan hiçbir talebinin beklentisi olmadığını, sadece Allah'a biat ettiğini sözlerine ekledi.

Çakıcı'nın sağlık durumunun şu an iyi olduğunu fakat Bolu'nun nemli ve kirli havasında kalmaya devam ederlerse daha büyük sorunlarla karşılaşabileceklerini söyleyerek sözlerini bitirdi.

">