Çakıcı’nın, AKP’li Göksu’ya 'Şerefsiz, köpek' sözlerine avukatından yalanlama

Çakıcı’nın, AKP’li Göksu’ya 'Şerefsiz, köpek' sözlerine avukatından yalanlama

Alaattin Çakıcı'nın AKP’li Tevfik Göksu’ya söylediği iddia edilen sözler hakkında avukatından açıklama geldi. Bugün gündeme getirilen Alaattin Çakıcı'nın AKP'li Tevfik Göksu'ya söylediği iddia edilen "Trabzon Türkiye’nin...

Alaattin Çakıcı'nın AKP’li Tevfik Göksu’ya söylediği iddia edilen sözler hakkında avukatından açıklama geldi. Bugün gündeme getirilen Alaattin Çakıcı'nın AKP'li Tevfik Göksu'ya söylediği iddia edilen "Trabzon Türkiye’nin T’sidir, Yunan senin babandır. Şerefsiz satılık köpek’’ sözleri hakkında Alaattin Çakıcı'nın avukatı konuştu. Avukat Zeynep Çiftçi, yaptığı açıklamada bu sözler "Asparagas" haberdir diyerek yalanladı.

Sincan Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı cezaevinden yayın kuruluşlarına mektup gönderdi. 'Pontus' tartışmalarına cezaevinden katılan Trabzonlu Alaattin;Çakıcı, mektubunda Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'ya yönelik sert ifadelerde bulun şeklinde bir iddia ortaya atıldı.

İddiaya göre Çakıcı mektubunda şunları söyledi:

’’Trabzon Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu, Fatih Sultan Mehmet Han'ın fethettiği ve Yavuz Sultan Selim’in yaşayıp yönettiği yerdir. Ayrıca Kurtuluş Savaşımızda Trabzon lisemiz cephede savaşarak kardeşlerimizin tamamının ŞEHİT olması sebebiyle tam 3 sene mezun verememiştir.

15 yaşlarında ki Eren Bülbül askerimize yardım ederken ŞEHİT düşmüştür. Bizim ülkemizde her ilde kuruluşu ve temsilcilik binası olan terörist HDP PKK partisinin olmadığı tek il Trabzon’dur.Terör propagandası yapılamayan ildir Trabzon. Şunu da aklınıza iyice kazıyın ki Trabzon Türkiye’nin T’sidir, Yunan senin babandır. Şerefsiz satılık köpek’’

ALAATTİN ÇAKICI'NIN AVUKATI YALANLADI

Çakıcı'nın avukatı Zeynep Çiftçi ilgili haberi ve sözleri yalanlayarak şunları söyledi.

"Haber ve açıklamayı Abimiz Alaattin Çakıcı söylemiş gibi gösterilerek yapılan asparagas bir haberdir. Müvekkilim Alaattin ÇAKICI Sincan F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunda 13 Ağustos 2018 tarihinden bu yana bulunmakta olup tüm görüşmeleri kısıtlanarak haftanın 3 günü 1’er saat yapılmakla birlikte basın açıklaması yapma hakkına da kısıtlama getirilmiştir. Dolayısı ile 13 Ağustos 2018 tarihinden bu yana yapılan hiçbir açıklamaya itibar etmeyiniz."