Albayrak: Enflasyonda yılı hedeflerin altında bir oranda kapatacağız

Albayrak: Enflasyonda yılı hedeflerin altında bir oranda kapatacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyonda düşüş trendinin sürdüğünü belirterek "Önce tek haneli enflasyonları görecek,

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyonda düşüş trendinin sürdüğünü belirterek "Önce tek haneli enflasyonları görecek, ardından yılı hedeflerimizin altında bir oranda kapatacağız" dedi.

TÜİK'in açıkladığı verilere göre yıllık enflasyon haziranda yüzde 0.03 artarken, yıllık bazda yüzde 15.72 oldu.Enflasyon rakamlarını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Enflasyonda düşüş trendi sürüyor. Haziran rakamları ile yıllık hedefimizin altına geldik. Gıda tarafındaki kazanımlarımızı özellikle yapısal adımlarımızla koruyacak ve önce tek haneli enflasyonları görecek, ardından yılı hedeflerimizin altında bir oranda kapatacağız."

Albayrak'ın paylaşımında enflasyon rakamlarının geldiği seviyeye ilişkin infografiğe de yer verildi. Görselde, "Dengelenme sürecinin pozitif katkısıyla enflasyonda Temmuz 2018 seviyelerinin altına düşüş sağlandı" ifadesi kullanıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika