Alexandria Ocasio-Cortez: Onların parası bir hareketi satın alamadı

ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, rakibinin Wall Street'li destekçilerine verdiği mesajda...

ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, rakibinin Wall Street'li destekçilerine verdiği mesajda, "Goldman Sachs'tan Blackstone'a kadar birçok Wall Street CEO'su bu gece halk kampanyamızı mağlup etmek için milyonlarca dolar döktü. Ama onların parası bir hareketi satın alamadı" dedi.

New York bölgesindeki ön seçimi atlatan ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat üyesi Alexandria Ocasio-Cortez'in başlıca rakibi, eskiden CNBC'nin uluslararası muhabiri olarak görev yapmış gazeteci Michelle Caruso-Cabrera, birçok Wall Street CEO'sundan bağış almıştı.

Ocasio-Cortez, “İnançlarının verdiği cesaret ve daha iyi bir dünya arzusuyla harekete geçen insanlar için hiçbir fiyat biçemezsiniz" sözleriyle birlikte, "Goldman Sachs'tan Blackstone'a kadar birçok Wall Street CEO'su bu gece halk kampanyamızı mağlup etmek için milyonlarca dolar döktü. Ama onların parası bir hareketi satın alamadı" ifadelerini kullandı.

Independent gazetesinden Oliver O'Connell'in haberine göre,  Federal Seçim Komisyonu verileri, haziranın ilk haftasına kadar Caruso-Cabrera'nın topladığı 2 milyon dolar'a (yaklaşık 13,7 milyon TL) kıyasla AOC'nin 10,5 milyon dolar (yaklaşık 72 milyon TL) bağış aldığını gösteriyor.

2018'de çarpıcı bir önseçim zaferi kazanan Ocasio-Cortez, genç, sol eğilimli, kadın temsilcilerden oluşan ve sözümona “Manga” adı verilen ekibin parçası olarak Washington DC'de hızla siyaset dünyasının yıldızı haline geldi.

Ocasio-Cortez ilerici duruşu nedeniyle New York'ta bazı merkezci Demokratların meydan okumasıyla karşılaştı. Bununla birlikte Bronx ve Queens'i kapsayan seçmenleri şimdi onu bir kez daha rahatlıkla Temsilciler Meclisi'ne taşıdı.

Ocasio-Cortez salı gecesi sayılan oyların yüzde 72,6'sını aldı. Posta yoluyla kullanılan oylar 30 Haziran'a kadar işlenmiş olacak.

Son Dakika Haberleri