Aleyna Tilki: "Ben bilim insanı değilim, kimseye aşı yaptırmayın demedim."

Aleyna Tilki: "Ben bilim insanı değilim, kimseye aşı yaptırmayın demedim."

"Anneme, kardeşime ve kendime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum" şeklindeki sözlerinden dolayı hakkında soruşturma başlatılan Aleyna Tilki açıklama yaptı.

"Anneme, kardeşime ve kendime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum" şeklindeki sözlerinden dolayı hakkında soruşturma başlatılan Aleyna Tilki açıklama yaptı. Tilki, "Ben o konuşmayı aşı çıkmadan önce yapmıştım. Aşı çıktıktan sonra böyle bir şeyin gündeme gelmesi de garip" dedi.

Habertürk'ten Tolga Aslan'ın haberine göre Tilki, devamında "Sadece şunu söyleyeceğim. Sanatkar olma yolunda emin adımlarla yürüyorum. Eğer ben bir rol modelsem sadece yaptığım sanat ve bir sanatçı neye rol model olabilecekse beni ona konumlandırsınlar" ifadesini kullandı. Kendisinin bir bilim insanı olmadığını belirten Tilki, "Bir doktor 'aşı yapmayın' derse ona kızın. Ben bir sanatçıyım ve kimseye 'Aşı yaptırmayın' demedim. Evet dünya ilaç sektörüne güvenmiyorum. Kişi kendisine ne iyi gelecekse kendisi bilir. Her bireyin kendine has bir sağlık sistemi vardır" diye konuştu. Tilki, "Sıranız gelince aşı yaptıracak mısınız?" sorusuna, "Sıram gelsin, o zaman konuşuruz. Birçok magazin haberi var. Benim aşı hakkında söylediğim şey de bir gün boyuncu TT (trend topic) olmuştu. Ne söylesek, artık karışmaya başlıyor. Gündem olan şeyler hakkında artık bir süre yorumsuz kalmak istiyorum." ifadeleri ile düşüncelerini belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Medya