Algı oyunu devam ediyor! Abdülhamid dizisinde İstanbul seçimi mesajı!

Algı oyunu devam ediyor! Abdülhamid dizisinde İstanbul seçimi mesajı!

TRT'de yayınlanan ve gündemle eş zamanlı ilerleyen Payitaht Abdülhamid dizinde, İstanbul'daki seçimlere ilişkin mesaj verildi. Mesajda, 'İstanbul'u

TRT'de yayınlanan ve gündemle eş zamanlı ilerleyen Payitaht Abdülhamid dizinde, İstanbul'daki seçimlere ilişkin mesaj verildi. Mesajda, 'İstanbul'u Osmanlı'dan çalmaya çalışıyorlar' denildi. İşte o sahneler...

TRT'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin yapımcılığını Erdoğan'ın çocuklarının ortağı olmasıyla gündeme gelen Mahmut Esenkal ve kardeşi Yusuf Esenkal'a ait ES Medya üstleniyor.

Gazeteci Melis Alphan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, TRT'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizinde, İstanbul'daki seçimlere ilişkin mesaj verildiğini belirtti. "Gündemle eşzamanlı ilerleyen TRT’deki Payitaht Abdülhamid dizisinin son bölümünde, Bizans’ın uyuyan hücresi ‘Konstantinopol bekçileri’, İstanbul’u Osmanlı’dan çalmaya çalışıyor" diyen Alphan'ın bahsettiği dizinin yapımcılığını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının bir çok alanda ortaklığını yapan Mahmut Esenkal'a ve kardeşi Yusuf Esenkal'a ait ES Medya  üstleniyor.

Dizide padişah Abdülhamid, paşalarına İstanbul'da Bizans döneminden kalma gizli bir teşkilatın varlığında bahsediyor ve şunları söylüyor:

"Fatih Sultan Mehmet Han, İstanbul'u fethettikten sonra, son Bizans İmparatoru bir teşkilat kurdu: Konstantinapol Bekçileri.

"Bu teşkilatın varlığı zaman zaman ortaya çıksa da, hiçbir devirde emin olunamadı. Maksatları, Ayasofya'ya haç dikmek, Payitaht'ı geri almak. Ezanı, Payitaht semalarından silmek.

"Bu teşkilatın bir efsane olduğu söylenir durur. Lakin Sultan 2. Mahmut, bu teşkilatı fark etti. Konstantinapol Bekçileri, Yeniçeri'lerin içine sızmıştı. Yeniçerileri ahlaki olarak çökertmişlerdi. Son bir hamle kalmıştı ki, Sultan Mahmut, Yeniçeri Ocağı'nı kaldırdı."

Abdülhamid'in Konstantinapol Bekçileri'nin anlatmasının ardından söz alan bir paşa ise "Tekrar ortaya çıktılar. Eski vekillerle birlikte bir hükümet kurup bizi küçük düşürecekler. Böylece dış devletlerin müdahalesine açık hale getirecekler" ifadelerini kullanıyor.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.