Ali Babacan'dan 'acil çağrı': Türkiye iflasın eşiğinde

Ali Babacan'dan 'acil çağrı': Türkiye iflasın eşiğinde

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. Babacan, "Kaygılıyım çünkü ülkemizin temerrüt riski yani iflas riski bugüne dek görmediğimiz seviyeye ulaşmış durumda" diyerek hükümete acil çağrıda bulundu.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, partisinin genel merkezinde haftalık değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulundu.

Babacan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

HÜKÜMETE ÇAĞRI
"Bugün büyük bir kaygıyla karşınızdayım. Bugün ülke olarak uçurumun eşiğine geldiğimizi söylemek ve hükümeti derhal göreve çağırmak üzere karşınızdayım.

Kaygılıyım çünkü ülkemizin temerrüt riski yani iflas riski bugüne dek görmediğimiz seviyeye ulaşmış durumda. Kaygılıyım çünkü çocuklarımızın, gençlerin yarınları tehdit altında. Kaygılıyım çünkü şu andaki iktidar tam bir vurdumduymazlıkla bütün bu olan biteni görmezlikten geliyor.


"TEHLİKENİN NE KADAR BÜYÜDÜĞÜNÜN FARKINDA DEĞİLLER"
Bugün Sayın Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşmasındaki ekonomiyle ilgili söyledikleri tehlikenin ne kadar büyük olduğundan bihaber olduklarını gösterdi. Bambaşka bir alemde yaşıyorlar bunlar. Tehlikenin ne kadar büyüdüğünün farkında değiller.

Şu anda ekonomik ve finansal bir beka sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum. Şu anda ekonomimiz gözlerimizin önünde eriyor. Türkiye'nin kredi notu tarihin en kötü seviyesinde indi şu anda.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika