"Ali Erbaş elindeki kılıçla kime meydan okumaktadır?" Tarihçi Meydan'dan Erbaş paylaşımı

Ayasofya'da Atatürk'e lanet okuyan, Cumhuriyet dönemini "Fetret Devri" olarak nitelendiren Erbaş hiçbir şey olmamış gibi Ayasofya'da yeniden bayram namazı kıldırdı.

 Ayasofya'da Atatürk'e lanet okuyan,  Cumhuriyet dönemini "Fetret Devri" olarak nitelendiren Erbaş hiçbir şey  olmamış gibi Ayasofya'da yeniden bayram namazı kıldırdı.

Türkiye'den kilometrelerce uzakta Hindistan'da Muhammed Ali Cinnah'ın çağrısıyla 18 Kasım 1938 Cuma günü tüm camilerde cuma namazında Atatürk rahmetle anılmıştı. 

AKP'li Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 24 Temmuz'da Ayasofya'daki ilk cuma hutbesinde elinde bir kılıçla “Vakıf mallarına, vakfiyelere dokunanlar yanar, lanetlenir” dedi. Böylece Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyette, Atatürk'ün kurtardığı İstanbul'da, Atatürk'ün kurduğu Diyanet'in başkanı, isim vermeden Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'ün “lanetlendiğini”
ima etti. 

Ali Erbaş elindeki kılıçla kime meydan okumaktadır?

Tarihçi Sinan meydan sosyal medya hesabı üzerinden bir kez daha AKP'li Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yüklendi. Meydan akıllardaki o soruyu sordu:  "Önce Ayasofya'da Atatürk'e lanet okuyan sonra Cumhuriyet dönemini "Fetret Devri" olarak adlandıran Ali Erbaş bu yüz kızartıcı açıklamaları hiç yapmamış gibi Ayasofya'da bayram namazını kıldırmıştır. Soru şudur: Ali Erbaş elindeki kılıçla kime meydan okumaktadır?" 

 

sinan-meydan-ali-erbas-paylasimi.jpg

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Politika