Ali Erbaş: Tüm sıkıntılar birer imtihan vesilesi

Ali Erbaş: Tüm sıkıntılar birer imtihan vesilesi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, salgın döneminin bir imtihan vesilesi olduğunu söyledi ve "Namazları evde de olsa mümkün mertebe cemaatle kılmaya çalışın" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yarın başlayacak ramazan ayı nedeniyle bir açıklamada bulundu. Erbaş verdiği mesajlarda salgın döneminin bir imtihan vesilesi olduğunu söyledi ve "Namazları evde de olsa mümkün mertebe cemaatle kılmaya çalışın" dedi.

"Tüm sıkıntılar birer imtihan vesilesi"

Ramazan ayının salgın nedeniyle bu yıl da buruk karşılandığını belirten Erbaş, "Bu durum, elbette bizleri ümitsizliğe ve karamsarlığa düşürmeyecektir. Bizler inanıyoruz ki, her zorluğun ardından mutlaka kolaylıklar vardır. Bizlere düşen, yaşadığımız bütün sıkıntıların birer imtihan vesilesi olduğu bilinciyle bu geçici dünyada bir mümine yakışır şekilde vakur ve asil bir duruş sergilemektir. İçinde bulunduğumuz bu hassas süreçle ilgili üzerimize düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirip gerekli tüm tedbirleri alarak Ramazan ayını mümkün olan en güzel şekilde ihya etmektir" dedi.

"Namazları, evde de olsa mümkün mertebe cemaatle kılın"

Diyanet İşleri Başkanı, "Ramazanın maneviyatını evlerimizde aile bireylerimizle birlikte yaşamaya özen gösterelim. İbadetlerimizi hep birlikte yapmaya ve namazlarımızı evimizde de olsa mümkün mertebe cemaatle kılmaya çalışalım" dedi.

GENEL