Ali İhsan Yavuz: Cumhurbaşkanı'mız üç doz aşı oldu. Bir problem görseydi, Cumhurbaşkanı'mız olur muydu?

Ali İhsan Yavuz: Cumhurbaşkanı'mız üç doz aşı oldu. Bir problem görseydi, Cumhurbaşkanı'mız olur muydu?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, koronavirüs salgınında almaları gereken mesafe olduğunu belirterek, vatandaşlara aşı ve tedbir çağrısında bulundu.

Sakarya'nın Erenler ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesi 22. Olağan Genel Kurulu'na katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, aşı olunulması çağrısında bulundu.

Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üç doz aşı olduğunu söylerek, aşıda bir problem olsaydı "Cumhurbaşkanı'mız olur muydu?" ifadelerini  kullandı.

Salgın sürecine dikkat ederek saha ziyaretlerine devam ettiklerini belirten Yavuz, Sakarya'nın aşılanma oranında daha yukarılara çıkması gerektiğini vurguladı.

ali-ihsan-yavuz.jpg

Yavuz, bazı vatandaşların aşı konusunda çekincelerinin olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Bilim adamları, bütün hekimler bunu oluyor. Cumhurbaşkanı'mız üç doz aşı oldu. Bir problem görseydi, Cumhurbaşkanı'mız olur muydu? Bütün hekimler aşısını yaptırıyor, onlar işin ehli olan insanlar. Dolayısıyla bizim aşılarımızı olmamızda fayda var. Almamız gereken mesafe var, bunun için de aşı, maske, mesafe ve hijyen kuralına uymamız gerekiyor."

GENEL