Ali Koç: Şampiyonluğu başkanlığa tercih ederim

Ali Koç: Şampiyonluğu başkanlığa tercih ederim

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, İzmir'de Fenerbahçelilere hitap ediyor. Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:"Hayatlarımızı, Fenerbahçe'nin maç takvimine göre planlamayı; bayraklarımızı, binalara asmayı;...

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, İzmir'de Fenerbahçelilere hitap ediyor. Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Hayatlarımızı, Fenerbahçe'nin maç takvimine göre planlamayı; bayraklarımızı, binalara asmayı; yüz binlerce taraftarımızla Bağdat Caddes'inde şampiyon takımımızı karşılamayı; kısacası, eski heyecanımızı ve ihtişamımızı çok ama çok özledik."

"Başkanımızın önderliğinde, camiamızın 3 Temmuz kumpasına karşı, eşine rastlanamaz, engel tanımaz dik duruşu, her daim örnek olarak yerini almıştır ve almaya devam edecektir."

"Ülkemizde futbolun, TFF tarafından ulusal olarak oynatılmaya başlandığı 1923 yılından, 90'lı yılların sonuna kadar Fenerbahçe, rakiplerinin önünde olmuştur. 1959 öncesi sayılmayan şampiyonluklarda da rakiplerinden çok önde olan Fenerbahçemiz, her daim zirvede olmuştur."

"ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAK ZORUNDAYIZ"

"3 Temmuz kumpasına karşı dimdik bir duruş sergileyen takımımız, 3-4 yıldır mali ve idari konuda sıkıntılar yaşamaktadır. Elimizi taşın altına koymak zorundayız. Gün, bugündür."

"Göreve geldiğimiz takdirde, kulübümüzün kasasına ciddi bir sermaye girişi yapabilmek için 4 Haziran'da çalışmalara başlayacağız. Sermaye kısmında elimizden geleni yapacağız."

"Mali sorunlarımızın ana nedeni olan futbolda günü kurtarma zihniyetinden acilen uzaklaşmak zorundayız. Bu sene şampiyon olalım da seneye bakarız deme lüksümüz kalmamıştır."

"Bir sistemden, futbol kültüründen, oyun tarzı olan, kendi oyuncularını yetiştiren, en etkili ve ekonomik transfer yapan bir kulüp yapısından bahsediyoruz. Benim çok sevdiğim ve sevgi beslediğim Altınordu yaparken, biz niye yapamayalım!"

AZİZ YILDIRIM'A CEVAP

"Ben, bir söz düellosu istemiyorum ama kültürümüzde yapılan iddialara cevap vermeyince, iddialar üzerinize yapışıyor. Başkanımız Aziz Yıldırım, 'başkan seçilirsem, takımdaki tüm futbolcuları satacağımı' söylediğimi iddia etti. Benim böyle bir ifadem olmadı. Takımın tamamını satmak dünyanın hangi futbol kültüründe var?"

Aziz Yıldırım'a tepki gösterilmesi üzerine "Beyler bir dakika, ne oluyor. Yarın aynı duyguları bana da besleyebilirsiniz. Sevmek durumunda değilsiniz ama o makamda kim olursa saymak zorundasınız."

"ŞAMPİYONLUĞU, BAŞKANLIĞA BİN KEZ TERCİH EDERİM"

"Camiayı böldü, tebrik ediyorum, Aykut Hoca, Ali Koç'un adamıyla yemek yedi...' Şu sonuca varıyorum ki, olabilecek bir sportif başarısızlığın mazeretinin altyapısı kurgulanıyor. Ben her zaman söylüyorum; şampiyonluğu, başkanlığa bin kez tercih ederim."

"Başkanımız, adayların 'erkek gibi' ortaya çıkıp, adaylığını açıklaması çağrısında bulunmuştu. Ben de Fenerbahçemiz için sayın başkanımızın da önerdiği gibi aday olduğumu açıkladım. Şimdi ise Fenerbahçe camiasını bölmekle suçlanıyorum."

"Fenerbahçe'de demokratik haklarını kullanarak aday olmak için mevcut başkandan icazet mi alınması gerekiyor? Adaylığımı nasıl açıklasaydım sorun olmazdı bilemiyorum. Bana göre şartlara uyan her kongre üyesi adaylığını açıklayabilir."

"Başkan adaylarını FETÖ ile suçlarsak, camia olarak demokrasiden çok çok uzaklaşırız. Tüm adaylar birbirine saygı duymalıdır. Sayın Başkanımızın da adaylığının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor