Alman Futbol Federasyonu: Futbolcular istismar ediliyor

Alman Futbol Federasyonu: Futbolcular istismar ediliyor

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel,  AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere’ye yaptığı ziyaret sırasında, İngiltere Premier Lig'de oynayan Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun’la...

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel,  AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere’ye yaptığı ziyaret sırasında, İngiltere Premier Lig'de oynayan Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun’la görüşmesine tepki gösterdi.

Grindel'in Twitter hesabında ve DFB’nin internet sitesinde de yer alan açıklama şu şekilde:

''DFB, göçmen kökenli oyuncuların özel durumlarına elbette saygı duyuyor. Ancak hem futbol hem de DFB'nin değerleri, Bay Erdoğan tarafından yeterince önemsenmiyor. Bu yüzden milli futbolcularımızın kendisinin seçim kampanyası için istismar edilmeleri hoş değil. İki oyuncumuz, bu eylemleriyle DFB’nin uyum çalışmalarına yardım etmedi."
2-412.jpg
Sputnik'in haberine göre,  Alman medyası da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kendi formalarını hediye ettiklerini söyleyerek, İlkay Gündoğan'ın  Erdoğan’a hediye ettiği formasına "Sayın Cumhurbaşkanıma saygılarımla" yazdığını belirtti. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem