Alman polisi, alzaymır hastası olduğu söylenen bir Türk’ü vurdu

Almanya'da polise saldıran 63 yaşındaki Habeş Temiz isimli Türk, 3 kez vuruldu. Temiz'in yakın mesafeden vurulduğu anların görüntüsü sosyal medyada tepki toplarken hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Almanya'nın Bavyera eyaletinde alzaymır hastası olduğu iddia edilen Temiz, elindeki oyuncak kamyonetler ile polis memuruna saldırdı. Sendeleyip yere düşen memur da Temiz'e yakın mesafeden 3 el ateş açtı. Sosyal medyada yayılan görüntüler tepki toplarken Alman polis teşkilatından da açıklama geldi.

Alman polisi açıklama yaptı

Açıklamada, perşembe günü öğleden sonra Krumbach'ta polisin silahla vurması sonucu bir kişinin ağır yaralandığını belirtildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Başkasının mülkünde bulunan 63 yaşındaki kişi, polis tarafından uyarılmasına rağmen, polisle işbirliği yapmadığı gibi zamanla daha agresifleşip devriye ekibini tehdit ederek, elinde keskin bir cisimle hücum etti. Biber gazı ve uyarı ateşi işe yaramadı, kişi polis tarafından ateş edilerek vuruldu ve ciddi şekilde yaralandı. Hastaneye kaldırılan kişinin hayati tehlikesi bulunmuyor."

Metin Külünk: Türk olduğunu söyledikten sonra vuruldu

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Öte yandan görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, Temiz'in "Türk olduğunu söyledikten sonra" vurulduğunu iddia etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem