Almanya Münsterde 1 Mayıs kutlamaları

Almanya Münsterde 1 Mayıs kutlamaları

Mehmet TANLI / AlmanyaAlmanya'nın Münster şehri'nde "Emeğin ve Dayanışma"nın günü 1 Mayıs Alman Sendikalar Birliği öncülüğünde kutlandı. Şehir içinde bulunan şirin Aasee gölünün kıyısından başlayan kortej şehrin...

Mehmet TANLI / Almanya

Almanya'nın Münster şehri'nde "Emeğin ve Dayanışma"nın günü 1 Mayıs Alman Sendikalar Birliği öncülüğünde kutlandı. Şehir içinde bulunan şirin Aasee gölünün kıyısından başlayan kortej şehrin en yoğun olduğu alışveriş merkezlerinden Stubengassedeki alanda kurulan kürsüde yapılan konuşmalarla son buldu.

Münsterdeki 1 Mayıs Yürüyüşüne Odak derneği yöneticileri ve üyelerinin yanısıra Münster Alevi Kültür Merkezi ve Kürt Derneklerinden Türkiyeli insanlarda katıldı.

SPD, Sol Parti, bir çok STK ve Münster Uyum meclisinin destek verdiği, üniversite gençliğinin çoğunluğu oluşturduğu kutlamalarda konuşmacılar Irkçılığa, ayrımcılığa, dayanışmaya, kültürel çeşitliliğe ve çalışanların özelliklede emeklilerin durumlarının düzeltilmesi doğrultusunda vurgulama yaptılar.

Alman Sendikalar Birliğinden( DGB) yapılan açıklamalara göre bu yıl ki kutlamalara Almanya'da 500 farklı yerde ''’ Dayanışma, Çok Çeşitlilik ve Adalet ''’ sloganıyla 350 binin üzerinde insan katıldı.

Münsterdeki kutlama Odak Derneğinde yapılan konuşmalar, birlikte yenen yemek ve sanatçı Cumhur Topak'ın müzik dinletisiyle son buldu.

Almanya 1 Mayıs'ından fotoğraflar:

img_8770.jpg

img_8776.jpg

img_8775.jpg

img_8764.jpg

img_8808.jpg

img_8812.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya