Alparslan Kuytul camide ibadet ederken gözaltına alındı

Alparslan Kuytul camide ibadet ederken gözaltına alındı

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, camide itikaf ibadetini gerçekleştirirken sabaha karşı gözaltına alındı.

Gaziantep'te itikaf ibadetini gerçekleştirmek üzere camide bulunan Furkan Vakfı üyelerine, cami içinde polis ve bekçiler tarafından biber gazlı müdahale gerçekleşmişti. Sabaha karşı, itikaf ibadeti sırasında Furkan Vakfı Başkanı Alparaslan Kuytul camiden gözaltına alındı.

Kuytul’un Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"An itibari ile Alparslan Kuytul Hocaefendi, 14 yaşındaki oğlu ve birçok ildeki Furkan Gönüllüsü, itikaf ibadeti için bulundukları camilerde eş zamanlı operasyon ile gözaltına alındılar"

"Polis resmen işkence yaparak gözaltına aldı"

Kuytul’un eşi Semra Kuytul da Twitter’dan “Camilere yapılan baskının akabinde evimin önüne gelen arkadaşlara polis resmen işkence yaparak gözaltı yaptı.. Hepsini gördük, kaydettik.. Paylaşacağız” mesajını paylaştı.

Kuytul'un avukatından açıklama

Alparslan Kuytul'un avukatı Bilal İpek, Kuytul'dan haber alamadıklarını ve polisin Anayasal suç işlediğini öne sürdü. İpek açıklamasında, "Defalarca emniyetin önüne gelmemize rağmen içeri alınmıyoruz..! İçerideki müvekkillerimizin durumunu bilmiyoruz. Haber alamıyoruz! Skandal üstüne skandal yaşanıyor Adana Emniyetinde. Başta Alparslan hoca olmak üzere hiçbir müvekkilimizle herhangi bir irtibatımız sağlanmıyor. Emniyet mensupları Anayasal suç işliyor şu an.." ifadelerini kullandı.

GENEL