Alphabet'in CEO'su Sundar Pichai, blockchain'i entegre etme planlarını doğruladı

Alphabet'in CEO'su Sundar Pichai, blockchain'i entegre etme planlarını doğruladı

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc, blockchain teknolojisine olan ilgisini doğruladı. Şirketin yöneticileri, Salı günü bir kazanç çağrısında bunu doğruladı.

Önde gelen teknoloji şirketleri, blok zinciri ve kripto para birimi sektörüne yöneliyor. Google'ın yanı sıra kripto ve blok zincirine yatırım yapan diğer şirketler Facebook, Microsoft ve Apple.

Alfabe blok zincirine ilgi gösteriyor

Alphabet'in CEO'su Sundar Pichai, popüler Web3 sektöründe birkaç "ilgi alanı" olduğunu belirtti. Analistler tarafından sorulan sorulardan birine yanıt olarak Pichai, Alphabet'in artırılmış gerçekliğe ve YouTube ve Google Haritalar da dahil olmak üzere çeşitli Google platformları için bilgi işlem ve hizmet katmanlarını nasıl destekleyebileceğine baktığını belirtti.

Pichai, Alphabet'in "kesinlikle blok zincirine baktığını" belirtti ve blok zincirinin "geniş uygulamalara sahip ilginç ve güçlü bir teknoloji" olduğunu ekledi.

Alphabet'in blockchain'i entegre edeceği alanlardan biri de bulut ekibinde. Alphabet'in bulut bölümü, Amazon Web Services ve Microsoft'un beğenileriyle rekabet ediyor. Şirket ayrıca müşteri ilişkilerini blockchain yoluyla güçlendirmeyi hedefliyor. Teknoloji, müşteri isteklerini ve diğer ilgili hizmetleri düzenlemek için kullanılacaktır.

Yönetici ayrıca şunları ekledi:

Ne zaman bir yenilik olsa, bunu heyecan verici buluyorum ve bence bu elimizden gelenin en iyisini desteklemek istediğimiz bir şey. Web her zaman gelişti ve gelişmeye devam edecek ve Google olarak açık kaynak teknolojilerinden muazzam ölçüde faydalandık, bu yüzden oraya katkıda bulunmayı planlıyoruz.

Blockchain yeniliklerine doğru acele edin

Blockchain teknolojisi, esas olarak sektörün hızlı büyümesine bağlı olarak yıllar içinde kayda değer bir kabul görmüştür. Sektördeki en dikkate değer gelişmelerden bazıları WSeb3 ve meta veri deposudur.

Web3 sektörü, kullanıcılara daha iyi kontrol sunduğuna inanıldığı için dikkatleri üzerine çekmiştir. Blockchain sektöründeki Filecoin (FIL/USD) gibi bazı projeler, bu yeniliğin Elon Musk ve Jack Dorsey'den destek alamamasına rağmen Web3'e girmeye başladı bile.

2021'in sonlarına doğru Facebook, dijital dünyaya girme ve dijital konusunda bilgili müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama girişiminin bir parçası olarak Meta olarak yeniden markalaştı.

Tercih ettiğimiz komisyoncu ile dakikalar içinde kripto, hisse senedi, ETF ve daha fazlasına yatırım yapın,

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para