Altay: AKP’li FETÖ’cüler’in dokunulmazlığı nereden geliyor?

Altay: AKP’li FETÖ’cüler’in dokunulmazlığı nereden geliyor?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP sözcülerinin “Parti içindeki FETÖ’cüleri temizledik” açıklamalarını ilişkin açıklamada bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP sözcülerinin “Parti içindeki FETÖ’cüleri temizledik” açıklamalarını eleştirerek, “Bu temizlediğiniz FETÖ’cülerle ilgili hangi savcıya suç duyurusunda bulundunuz? Kaçı yargılanıyor? Bir tane örnek yok. Bu FETÖ’cülerin cezai muafiyeti mi var, dokunulmazlığı mı var? Böyle FETÖ ile mücadele mi olur?” diye konuştu. 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de yaptığı konuşmada, AKP Hükümeti’nin FETÖ ile etkin ve samimi bir mücadele yürütmediğini söyledi. AKP Sözcüsü Mahir Ünal’ın "Biz AKP içinde, il bazında, ilçe bazında, belde bazında, belediye bazında bütün FETÖ’cüleri temizledik” şeklinde açıklamasının da bunun  göstergesi olduğunu vurgulayan Altay, “Peki, bu FETÖ’cülerin cezai muafiyeti mi var, dokunulmazlığı mı var? Bu temizlediğiniz FETÖ’cülerle ilgili hangi savcıya suç duyurusunda bulundunuz? Bir tane şurada örnek gösterin, bir tane. Samimiyet böyle olur. Balıkesir Belediye Reisi "Ailem ve çocuklarım tehdit ediliyor." dedi, gözleri yaşara yaşara istifa etti adam. Ayıptır ya! Suçsuzsa niye aldınız? Suçluysa savcıya niye vermediniz? Vermediniz çünkü onların vereceği her ifadede içinizden bir sürü insan o işe dâhil olacaktı” dedi. Altay şöyle devam etti:

FETÖ BORSASINDA KİM NE ALDI?
"Vallahi de billahi de siz, FETÖ’yle mücadele etmiyorsunuz. Etseniz, çıkarsınız, içinizdeki ‘Ayıkladık’ dediğiniz FETÖ’cüleri kulağından tutup savcıya teslim edersiniz. Bir arkadaşınız ‘FETÖ borsası kuruldu’ dedi ya… Söylemedi mi? Sormadınız mı o arkadaşınıza, kim ne aldı, kim ne verdi? Parası olan dışarıda, parası olmayan içeride.”


 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.