Altı oyuncu milli takımı bıraktı

Altı oyuncu milli takımı bıraktı

Milli takımını bıraktığını açıklayan Lionel Messi'nin ardından Arjantin'in diğer yıldızları Gonzalo Higuain, Ezequiel Lavezzi, Sergio Agüero, Javier Mascherano ve Lucas Biglia gibi yıldızların da milli takımlarını bırakma...

Milli takımını bıraktığını açıklayan Lionel Messi'nin ardından Arjantin'in diğer yıldızları Gonzalo Higuain, Ezequiel Lavezzi, Sergio Agüero, Javier Mascherano ve Lucas Biglia gibi yıldızların da milli takımlarını bırakma kararı aldıkları öğrenildi.

Arjantin'in Copa America'yı kaybetmesi büyük bir yıkıma neden olurken, penaltı atışarı sırasında Messi'nin atışını kaçırması ve son olarak Biglia'nın penaltısını Claudio Bravo'nun kurtarmasıyla Şili kupaya uzandı ve Arjantin büyük üzüntü yaşadı.

Maradona tartışmaları... 

Messi'nin özellikle Barcelona'daki formu sebebiyle sürekli efsane futbolcu Maradona'yla kıyaslanması sebep olmuş, Messi'nin Barcelona'daki tüm başarılarına rağmen Arjantin Milli Takımı'yla başta Dünya Kupası olmak üzere herhangi bir kupa kazanamaması yıldız oyuncu da büyük stres yaratmıştı. 
Copa Amerika'da da hüsran yaşanması ise Messi'nin "Artık yeter" demesine sebep oldu ve başarılı oyuncu milli takımını bıraktı. 

Domino taşı gibi... 

Kaptanın gemiyi terk etmesi ise domino taşı gibi bir etki yarattı. Futbol hayatlarını Avrupa'da sürdüren diğer yıldızlar Higuain, Biglia, Agüero, Mascherano ve Çin'de oynayan Lavezzi de Arjantin Milli Takımı'nı bırakma kararı verdi. 

messiicerik.jpg
Messi, milli takım kariyerine 2005 yılında Macaristan'la oynanan maçta başlamış, toplamda 113 kez forma giyerken 55 de gol kaydetmişti. 

2008 Pekin Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Arjantin Milli Takımı'nın iki yıldızı... Agüero ve Messi

Cladio Bravo'dan Messi'ye: O en iyisi...

Şili Milli Takımı'nın kupayı almasında önemli pay sahibi olan ve son olarak Biglia'nın penaltısını kurtaran Claudio Bravo, konuyla ilgili Marca'ya yaptığı değerlendirmede Messi'ye destek oldu ve "O bence dünyanın en iyi oyuncusu... Hatta tüm zamanların... Futbol takım oyunu, siz ne kadar iyi olursanız olun tek başınıza her şeyi değiştiremezsiniz. Şu anda herkesin Messi'ye destek olması gerekir" dedi.

messiicerik2.jpg
Kaynak: Fanatik

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor