Altın kaç lira olacak! İslam Memiş altın fiyatlarını değerlendirdi

Altın kaç lira olacak! İslam Memiş altın fiyatlarını değerlendirdi

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle dalgalanma yaşayan altın fiyatlarıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. İslam Memiş, mayıs ayında altının kaç lira olacağını açıkladı.

Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle gram atlın 830 liralardan 920 seviyelerine yükseldi. 12 Nisan Salı günü gram altın 922 liradan işlem görürken çeyrek altın ise 1512 liradan satılıyor.

İslam Memiş, Youtube kanalından para piyasalarıyla ilgili açıklamalar yaparken altınla ilgili de çarpıcı ifadeler kullandı. Memiş, mayıs ayında altının kaç lira olacağını açıkladı.

İşte İslam Memiş’in açıklamaları:

“Dövizde, altında dip seviyeler görebiliriz Nisan ayında. Bu seviyeler aşağıya doğru test edildikten sonra Haziran ayına kadar sürecek bir trendle bir fırsat vermeyeceğini tahmin ediyorum. Bu kısa vadeli agresif yukarı yönlü atakların da bir tuzak fiyatlama olacak. Büyük ihtimalle Haziran ayında.

Euro dolar paritesi yine 1.09 seviyesinde ve yatay. Kişisel olarak kağıt paraya yatırım yapacak olsaydım bu sterlin ve euro olurdu. Çünkü dolar endeksi karşısında değer kaybettiler. Elimde dolarım var altın ya da gümüş almalı mıyım? Ben kişisel olarak almayı tercih etmiyorum. Yüksek gördüğüm için elimdeki dolarla altın ve gümüş tarafına girmem. Elimdeki dolarla euro ve sterlin almak daha ucuz.

MAYIS’TA NE KADAR OLACAK?

Gram altın TL fiyatı güne 920 liradan başladı. Nisan ayında 2 kez 880 lira test edildi. 900 lira seviyesinin üzerinde alım yapmam dedim. Eğer 900 lira seviyesi ve altında gram altın alan yatırımcılar varsa benim mayıs ayında beklediğim seviye 960 lira. 980 lira seviyesi de muhtemelen mayıs ayında görülecek. Eğer kâr satışı yapacaksınız ve uygun görüyorsanız 900 liranın üzerinden de alabilirsiniz lakin ben alım işimi 630 lirayken bitirdim. Kişisel olarak alım yönünde bir pozisyonum yok, zirveleri bekliyorum, mesela gram altında 1450 lira. Bu seviyeler görülünce satış olarak pozisyon alacağım. Ben yine de 900 lira altına sarkmasını beklerdim lakin şu anki fiyattan alan da zarar etmeyecek. Ancak benim taktiğim her zaman alırken kazanmak. Mesela gram altın fiyatının sert bir şekilde 890 liraya gerilediğini düşünün, ancak bu sefer size 890 liradan alım fırsatı vermeyecekler çünkü bankaların makas aralığında büyük bir açıklık var. Kimseyi takmıyorlar, fırsatçılık var. 40 lira 50 lira makas açan bankalar var. Makas aralığına dikkat edin. O yüzden uzun vadeli yatırımcı olun olabiliyorsanız. Tezgah kuruldu. Ekmek yedirmeyecekler bunu unutmayın.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi