Amazon çalışanları için termal kameralar kurdu

Amazon çalışanları için termal kameralar kurdu

Amazon çalışanları için şirket içinde özel test merkezi kurmuştu. Hastalık belirtileri gösteren çalışanlar tespit etmek için depolara termal kameralar

Amazon çalışanları için şirket içinde özel test merkezi kurmuştu. Şimdi ise hastalık belirtileri gösteren çalışanları önceden tespit etmek için depolara termal kameralar kuracak.

Amazon çalışanları için termal kameralar kurdu. Böylece hasta olduğunun farkında olmayan ancak kısa süre belirtileri göstermeye başlayacak çalışanlar, vücut ısılarında meydana gelen küçük değişimlerle tespit edilebilecek. Ardından da şirket içindeki test merkezinde çalışanlara Covid-19 testi yapılacak. Böylece söz konusu çalışanlar için henüz sert semptomlar ortaya çıkmadan hastalığı erkenden teşhis etmek ve erken tedavi uygulamak mümkün olacak. Bunun da çok sayıda çalışanın hayatını kurtarabileceği hatırlatılıyor.

termal kameralar

Amazon, Coronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan krizde, internete yoğunlaşan alışveriş talebini karşılamak için 100 bin yeni çalışan işe aldığını duyurmuştu. Şirketin çalışanları arasında bugüne kadar 50 kişide Coronavirüs testleri pozitif çıktı.

Amazon, çalışanlar arasında sempotm göstermeyen ve pozitif olduğunu bilmeyen 300’e yakın çalışan olduğunu tahmin ediyor. Bu kişilerin, virüsü yaymaması için depolarda çok sıkı hijyen kuralları uygulanıyor. Şimdi termal kameralar sayesinde de olası belirtiler gösterebilecek çalışanlar hızla tespit edip tedavi almaları sağlanacak.

Amazon ayrıca Avrupa’da çok hızlı yayılan virüsün şirket çalışanlarına bulaşmaması için Fransa’daki 6 merkezini 20 Nisan’a kadar geçici olarak kapattığını duyurmuştu.

Huawei Nova 7 serisi sızdırıldı! İşte özellikler!

Bilim Teknoloji