Amazon çalışanları ilginç bir talepte bulundu

Amazon çalışanları ilginç bir talepte bulundu

Amazon No Hate organizasyonunun yaklaşık 30 üyesi şirketin anti trans kitapları satmayı durdurmasını istiyor

Çalışanlar LGBT haklarının korunması için bu tarz kitapların satışının son bulması gerektiğini düşünüyor. Bir organizatör konuyla ilgili olarak: “Amazon’un içeriğinde nefret söylemine karşı kalıcı politikaları var ve teknik olarak bunu satmadığımızı söylüyorlar. Ama gerçekte, bu tartışmalı kitaplar hala web sitesinde listeleniyor” ifadelerini kullandı.

Amazon çalışanları ilginç bir talepte bulundu

Grup, Amazon’un trans-karşıtı kitap satışını durdurmasını sağlamak için daha önce bir dilekçe de yazmıştı. Dilekçede “Amazon üst yönetimi, trans karşıtı kitapları satmaya ve tanıtmaya devam ederek ve trans karşıtı nefret hareketinin söylemini tekrarlayarak, inşa ettiğimiz ve işlettiğimiz mağazanın nefret hareketinde suç ortağı olmasına izin verdi” ifadeleri kullanıldı.

Etkinliğe katılan en az bir çalışan bu hafta şirketten ayrıldı. Kıdemli yazılım mühendisi Lina Jodoin, meselenin sadece bu kitapların satışından daha fazlası olduğunu açıkladı. Şirketin protestoya verdiği cevaba göre, bu kitapları satmaya devam edecek. “Bir şirket olarak çeşitliliğe, eşitliğe ve kapsayıcılığa güçlü bir şekilde inanıyoruz. Şirket açıklamasında “Bir kitapçı olarak, şirket değerlerimiz ve kurumsal konumlarımızla çelişen kitaplar da dahil olmak üzere çok geniş bir bakış açısı sunmayı seçtik. Bunun mümkün olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Huawei Watch GT3 Pro akıllı saat incelemesi

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji