Amazon yeni cihazlarında hastalığınızı da tahmin edilebilecek

Amazon yeni cihazlarında hastalığınızı da tahmin edilebilecek

Son dönemlerin en önemli konulardan bir tanesi olarak görülebilecek Yapay Zeka, Amazon cihazlarında kendisini daha duygusal olarak

Son dönemlerin en önemli konulardan bir tanesi olarak görülebilecek Yapay Zeka, Amazon cihazlarında kendisini daha duygusal olarak gösterebilecek. Böylece yanınızda adeta gerçek bir insan varmış gibi hissedebileceksiniz.

Amazon cihazları ile ilgili ortaya atılan bu iddia Bloomberg kaynaklı. Buradan gelen haber sızıntılarına göre Amazon, bundan sonraki kullanacağı cihazlarında sizlerin duygu durumunuzu algılamaya çalışacak. Bunun için de özel bir mikrofon cihazın içerisinde hazır halde bulunacak.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olarak bilinen Amazon, aynı zamanda çeşitli yapay zeka teknolojileri de geliştiriyor. Yukarıda bahsedilen duygusal tepkiler verme yeteneği olan cihazın bir özelliği daha bulunuyor. bazı kullanıcılar muhtemelen bu özelliği daha çok benimseyecektir.

Yeni cihazlarda sizlerin ses tonuna göre rahatsızlığınız da tespit edilebilecek. Bu sayede herhangi bir hastalığınız henüz tam olarak ortaya çıkmadan önlenebilecek. Ayrıca tespit edilen rahatsızlığa göre de ürün tavsiye edilebilecek. Amazon böylece, kendi e-ticaret sitesindeki satışlarını daha da artırmayı planlıyor. Alphabet ve Microsoft gibi Dünyanın en büyük şirketleri de bu tarz projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Şu an için şirketin yapmış olduğu yapay zeka çalışmalarının daha çok satış arttırma odaklı olduğu söylenebilir. Bu da bazı etik ihlallere neden olacak gibi görünüyor. Amazon yapay zeka çalışmaları hakkında peki siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Oppo Reno inceleme! Bu telefonun ön kamerası nerede?

<>

<>

Bilim Teknoloji