Amazon’da  kripto para birimleri ile alışveriş yapmak  

Amazon’da  kripto para birimleri ile alışveriş yapmak  

Geleceğin para birimi olarak gösterilen ancak devletler tarafından denetlenemediği için bunun söz konusu bile olmayacağını düşündüğümüz kripto para

Geleceğin para birimi olarak gösterilen ancak devletler tarafından denetlenemediği için bunun söz konusu bile olmayacağını düşündüğümüz kripto para birimleri, şimdi de Amazon’a göz dikti.

Bildiğiniz gibi Amazon üzerinden alışveriş yaparken dilerseniz; kredi / banka kartı, destekleyen ülkelerde mobil ödeme ve hediye kodlarını kullanabiliyorsunuz. Amazon’a şimdi de kripto para ile alışveriş yapma imkanı geldi.

kripto para

Alışveriş devi Amazon şimdilik kripto ödemeye resmi olarak destek vermiyor. Google Chrome için yayınlanan Moon isimli eklenti sayesinde Amazon ödeme ekranında kriptopara ile ödeme seçeneği açılıyor.

Moon eklentisinin geliştiricisi Ken Kruger; müşterilerin Amazon faturaları için QR kod oluşturacaklarını ve bu kodu okutarak ödemeyi gerçekleştirebileceklerini belirtiyor.

Amazon tarafından resmi olarak sunulmayan kripto  ile ödeme yöntemine güvenlik açısından şimdilik pek sıcak bakmadığımızı belirtelim. Eğer Moon eklentisini merak ediyorsanız; buradan eklentiyi Chrome tarayıcınıza indirebilirsiniz.

Oppo RX17 Neo ile iPhone X karşı karşıya

Bilim Teknoloji