8 milyon dolarlık tazminat cezasına çarptırılan Amber Heard evini sattı

8 milyon dolarlık tazminat cezasına çarptırılan Amber Heard evini sattı

Amber Heard, eski eşi Johnny Depp'le olan boşanma davasının ardından ödemesi gereken 8 milyon dolarlık tazminata itiraz etmişti.

Heard'ün kısa bir süre önce California'daki evini sattığı iddia edildi. Heard'ün evini Depp'e olan borcu yüzünden satıp satmadığı ise merak konusu.

Geçtiğimiz aylarda Hollywood yıldızları Johnny Depp ve Amber Heard, haftalarca süren ve canlı yayınlanan davanın sonunda Depp’in zaferiyle sonlanmıştı. Dava sonrası Heard’ün, Depp’e 8 milyon dolar ödeme yapmasına karar verilmişti.

Evini sattı
Karara itiraz eden ve bu itirazı geçtiğimiz haftalarda reddedilen Heard’ün söz konusu parayı ödeyemeyeceği belirtildikten kısa bir süre sonra evini satması dikkat çekti. TMZ’nin haberine göre Heard, Kaliforniya Yucca Vadisi’ndeki evini 1 milyon dolara satarak bu paranın bir kısmını toplamaya başlamış olabilir. Ayrıca habere göre; Heard, evi 2019’da satın alırken şimdi satıştan yaklaşık iki katı bir kâr elde etti.


Avukatları aracılığıyla itiraz etmişti
Davayı kaybettikten sonra Heard sık sık açıklamalar yapmış, avukatları aracılığıyla da sonuca itiraz etmişti.

Ayrıca Heard, bazı kanıtların kabul edilmediğini de belirtmişti. İddiaya göre; Yargıç Penney Azcarate, Heard’ün boşanma davası sırasında avukatlarıyla yaptığı konuşmayı sunmasına izin vermeyi reddetti.

Boşanma sırasında Heard’ün Karayip Korsanları’nın dördüncü filmini evliyken çeken Depp’ten 33 milyon doların yarısını isteyebileceği, ancak Heard bunu yapmayıp reddederken avukatlarına da bunun parayla ilgili olmadığını belirttiği bir mail yazdı.


Bu iddia, Depp’in Heard’e karşı açtığı karalama davası sırasında yargıç tarafından kanıt olarak kabul edilmedi.

Heard temyize gitmeye çalışırken, Depp’in temsilcileri ise karardan emin olduklarını söylediler: “Jüri, duruşma sırasında sunulan kapsamlı kanıtları dinledi ve sanığın kendisinin Depp’i birden çok kez karaladığına dair açık ve oybirliğiyle karara vardı. Biz davamıza güveniyoruz ve bu kararın geçerli olacağına inanıyoruz.”