Amerika'da 24 eyaletteki hastaneler,Koronavirüs sebebiyle %80 doluluk oranını geçti

Amerika'da 24 eyaletteki hastaneler,Koronavirüs sebebiyle  %80 doluluk oranını geçti

Amerika Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde, Georgia, Maryland ve Massachusetts de dahil olmak üzere 24 eyalette hastanelerdeki yatak doluluk oranının %80’ni geçtiği kaydedildi.

Amerika'da Koronavirüs’ün Omicron varyantına bağlı olarak artışa geçen vakalar sebebiyle ülkedeki eyaletlerin neredeyse yarısında hastanelerin kapasitesinin en az %80'ninin dolduğu belirtildi.

Amerika Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde, Georgia, Maryland ve Massachusetts de dahil olmak üzere 24 eyalette hastanelerdeki yatak doluluk oranının %80’ni geçtiği kaydedildi.

Bunların içindeki 18 eyalette ise yetişkin yoğun bakım ünitelerindeki yatakların en az %85'inin dolu olduğu bildirildi.

New York Times’in derlediği bilgilere göre, son 7 günde günlük vaka sayısı 803 bin civarında seyrederken, bunun iki hafta önceye kıyasla yüzde 133 artış olduğu anlamına geldiğine dikkat çekildi.

Koronavirüs kaynaklı can kayıplarının da aynı şekilde %53 arttığına işaret edilerek, son bir haftadır günlük ölümlerin ortalama 1871 civarında olduğu bilgisi paylaşıldı.

Ülkedeki Koronavirüs verilerini derleyen John Hopkins Üniversitesinin son kayıtlarına göre, Amerika'da şu ana kadar salgından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 847 bini aşarken, vaka sayısı da 64 milyon 321 bini geçmiş bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya