Anadolu Efes, Komşu’da kaybetti

Anadolu Efes, Komşu’da kaybetti

Turkish Airlines Euroleague’in 6. haftasında son şampiyon Anadolu Efes, deplasmanda Panathinaikos’a 95-69 mağlup olarak 5. mağlubiyetini aldı.

Anadolu Efes kötü gidişatına Panathiniakos deplasmanında da devam etti ve rakibine 95-69 yenilmekten kurtulamadı. Simon sonunda kadroya dönse de bu sefer Dunston, Anderson ve Micic kadroda yoktu. Efes maç boyu eski Galatasaraylı Macon’ı hiç durduramadı. Macon kulüp üçlük rekorunu 9 üçlükle kırarken Euroleague tarihine geçecek bir performansı 34 sayıyla sergiledi. İlk üç çeyrekte 22 ve üstü sayı yiyen temsilcimizin savunma yapmakla pek ilgilenemsi skorun temel açıklayıcısı oldu. Larkin’e çalınmayan bir faul yüzünden Ergin Ataman 3. çeyrekte diskalifiye edildi. Takım halinde hücumdan kazandığı enerjiyle geleneksel olarak etkili olan Anadolu Efes hiç hücum ritmi yakalayamayınca rakibi savunma noktasında da ayakta kalamadı.


Maça çok iyi başlayan Panathinaikos karşısında kötü hücum edince skor üstünlüğü erkenden rakibin eline geçti. Potaya gidemeyince zor şutlara kaldık ve istediğimiz skoru üretemedik. Çeyrek sonunda nefes alacak bir performans sergileyince ilk çeyrek 22-13 Panathinaikos üstünlüğü ile sonuçlandı.
İkinci çeyrekte savunmamız tamamen çöktü. İç dış dengesini müthiş kuran Pana o kadar rahat hücum etti ki asla karşılık veremedik. Rakibinj 30 sayı attığı çeyrekte iyi hücum etsek de fark açılmaya devam etti. Devre arasına giderken 52-35 Pana üstünlüğü bulunuyordu.


Üçüncü çeyreğin başında üst üste üçlüklerle son bir acaba dedirttik ama Larkin’in çizgiye basarak yaptığı top kaybı önce Ergin Ataman’ın diskalifiyesine sonrasında da rakibin 10-0’lık serisine yol açtı. Maç bu dakikada koparken rakibin şovunu izlemek zorunda kaldık. Hücum resitali sonrası son çeyreğe 78-55 geride gittik.


Son çeyrek sadece oynanması gerektiği için oynandı. Pana farka güvenip temposunu indirirken Efes bol bol çizgiye gitti. Karşılaşmadan Panathinaikos 95-69 galip ayrıldı. Efes’te Rodrigue Beaubois 16 sayı, 3 asist, Elijah Bryant 15 sayı, 3 ribaund, Chris Singleton 11 sayıyla oynarken 6’da 1 üçlük atan Shane Larkin’in istatistikleri 9 sayı, 1 asist, 1 ribaundla sınırlı kaldı.

Spor