Anayasa Mahkemesi’nde başkanvekili Recep Kömürcü oldu

Anayasa Mahkemesi’nde başkanvekili Recep Kömürcü oldu

Anayasa Mahkemesi’nde (AYM) yapılan seçimde başkanvekili Recep Kömürcü oldu.Anayasa Mahkemesi, başkanvekilliği seçiminin sonucuyla ilgili bir duyuru yaptı.Duyuruda, "30 Mart 2011 tarihli ve 6216 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu...

Anayasa Mahkemesi’nde (AYM) yapılan seçimde başkanvekili Recep Kömürcü oldu.

Anayasa Mahkemesi, başkanvekilliği seçiminin sonucuyla ilgili bir duyuru yaptı.

Duyuruda, "30 Mart 2011 tarihli ve 6216 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun'un 12’nci maddesi uyarınca 8 Ekim 2019 tarihinde yapılan seçimde Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine Recep Kömürcü seçilmiştir" denildi.

RECEP KÖMÜRCÜ KİMDİR?

Evli ve 2 çocuk babası Recep Kömürcü, 1976 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra mesleğe Çorum’da hakim adayı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Birecik, Kargı, Kadirli, Ankara hâkimliği Ankara Ticaret Mahkemesi başkanlığı görevlerinde bulunan Kömürcü, 16 Mart 2003 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçildi. Kömürcü, Yargıtay 19'uncu Hukuk Dairesinde çalışırken, 4 Aralık 2008 tarihinde Yargıtay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi.