Andres Iniesta ayrılıyor

Andres Iniesta ayrılıyor

Altyapısından yetiştiği Barcelona'nın dışında şimdiye dek hiçbir takımda top koşturmayan 33 yaşındaki Andres Iniesta, bugün düzenlediği basın toplantısıyla sezon sonunda Katalan devinden ayrılacağını duyurdu.Dev bir...

Altyapısından yetiştiği Barcelona'nın dışında şimdiye dek hiçbir takımda top koşturmayan 33 yaşındaki Andres Iniesta, bugün düzenlediği basın toplantısıyla sezon sonunda Katalan devinden ayrılacağını duyurdu.

Dev bir gazeteci ordusunun takip ettiği basın toplantısında konuşan efsanevi futbolcu, "Bu sezon Barcelona'daki son yılım." diyerek Barça'daki 16 yıllık kariyerinin sonuna geldiğini açıkladı.

Konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Iniesta, bu kararı alabilmek için çok düşündüğünü söylerken "Benim için çok zor bir gün. Tüm hayatımı geçirdiğim Barcelona'ya veda ediyorum. Bu kulüp, bana her şeyi verdi ve benim için her zaman dünyanın en iyisi olarak kalacak." ifadelerini kullandı.

Iniesta, bundan sonra kariyerine hangi kulüpte devam edeceğine yönelik soruya ise "Daha önce Barcelona'ya karşı asla oynamayacağımı söylemiştim. Bu yüzden yeni durağım Avrupa olmayacak." şeklinde yanıt verdi.

Futbolculuk yaşantısına Barça'nın altyapısı La Masia'da başlayan yıldız oyuncu, takımıyla bugüne dek 670 maça çıkarken toplamda 31 kupa kaldırdı. Iniesta, İspanya milli takımıyla da 2008 ve 2012'de Avrupa şampiyonluğu ve 2010 Dünya Kupası zaferleri yaşamıştı.