Android 13 nihayet beta sürümünden çıkıyor

Android 13 nihayet beta sürümünden çıkıyor

Google’ın mobil işletim sisteminin en son sürümü, daha ayrıntılı gizlilik kontrolleri, yeni bir fotoğraf seçici, Bluetooth LE ses ve daha fazlasını getiriyor.

Şirketin Material You tema oluşturucusundan daha fazla kişiselleştirme isteyenler, ek özelleştirilmiş uygulama simgelerini kullanmaya başlayabilir. Android 13 merakla bekleyenlere özel özellikler sunmaya devam edecek.

Android 13 daha fazla telefona geliyor!

Daha ilgi çekici güncellemelerden biri, mesajlaşma uygulamalarınızı Chromebook’unuza yayınlamanıza olanak tanıyan mesajlaşma uygulaması akışı olacak. Böylece arkadaşlarınızla dizüstü bilgisayarınızda sohbet edebilirsiniz. Google, bunun Mesajlar “ve diğer favori mesajlaşma uygulamalarınızın çoğuyla” çalıştığını söyledi. Şirket, “yakında bir URL, resim, metin veya video gibi içeriği Android telefonunuzdan kopyalayıp tabletinize yapıştırabileceğinizi” de duyurdu.

Kilit ekranındaki güncellenmiş medya oynatma kutusundaki hareketli ilerleme çubuğu ve QR kod tarayıcı kısayolu gibi Android 13’ü yenilenmiş hissettiren çok sayıda küçük dokunuş var. Daha büyük ekranlı cihazlarda gezinmeyi daha sezgisel hale getirmek için tasarlanan Android’in L sürümüne birçok başka iyileştirme geliyor. Güncelleme cihazlara çok daha fazla özellik ve yenilik sunmaya devam edecek. Bu kapsamda yeni güncellemeyi daha fazla cihazda görmeyi bekleyebiliriz. Yeni güncelleme tüm bölgelere aynı anda gelecek.

Xiaomi Mix Fold 2 özellikleri ile Fold 4’e ciddi rakip olacak

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji