Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden çiftçilere tohum desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden çiftçilere tohum desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 28 Eylül 2020 Pazartesi günü itibarıyla yüzde 90’ı hibe, yüzde 10 çiftçi payı olmak üzere toplam 833 bin yem bitkisi tohumu (Macar fiği) desteğinde bulunacak.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 28 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren yüzde 90’ı hibe, yüzde 10 çiftçi payı olarak toplam 833 bin yem bitkisi tohumu (Macar fiği) desteği sağlayacak.

Başkent’te tarım ve hayvancılığın gelişmesi için üreticileri desteklemeyi sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde sağladığı teşviklerle çiftçileri ekonomik yönden rahatlatmayı amaçlıyor.

Tarım alanlarından azami düzeyde fayda sağlanabilmesi ve hayvan üreticilerinin kaba yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu yıl 28 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında 4 bin 219 çiftçiye toplam 833 ton yem bitkisi tohumu (Macar fiği) dağıtılacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konu ile ilgili olarak sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Bizim en büyük projemiz de hayalimiz de Ankaralıyı zengin etmek. Bu kapsamda 4 bin 219 çiftçimize yüzde 90’ı hibe 833 ton yem bitkisi tohumu dağıtımına başlıyoruz. Yerli üreticimize nefes olacak yeni projelerimizi yakında açıklayacağız” dedi.

 

25 İLÇEDE DAĞITIM

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olan kırsal ilçelerde Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS), Türkvet ya da Ziraat Odalarına kayıtlı olan en az 5, en fazla 20 dekar tapulu araziye sahip veya araziyi kullanma hakkı olan çiftçilere yem bitkisi tohumu desteği sağlayacak.

Politika