Ankara-Isparta hattı ''Millet İttifakı'' diyor

Ankara-Isparta hattı ''Millet İttifakı'' diyor

Yılmaz Polat yazdı...


7'nci Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 3'ncü ölüm yıldönümü anma töreni için İsparta-İslamköy'deyim. AKP, Ankara- Isparta hattında da kan kaybetmiş. Yol güzergahında bulunan Afyonkarahisar'da durum şöyle:

'CUMHUR İTTİFAKI KAN KAYBEDİYOR'
'Millet İttifakı'nın oylarını büyük oranda artırmış. AKP'li ' Cumhur İttifakı' kan kaybediyor. CHP'nin oylarını artırdığı, MHP'nin oylarını büyük oranda İyi Parti'ye kaptırdığı görülüyor. Konuştuğum Afyonlular, hemşerileri İyi Parti'den birinci sırada aday olan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın 6 milletvekili olan kentten Meclis'e gireceğine kesin gözüyle bakıyor.

'AKP ADETA ERİMİŞ'
Bayram dönüşü dolayısıyla yollar çok kalabalıktı.  Ankara'ya giden ve dönen tatilciler büyük oranda 'Millet İttifakı'nda yer alan partiler için oy kullanacağını söylüyor. AKP'li yöneticilerin yollarda meyva, sebze ve yöresel ekmek satanların şikayetlerini  duymasını isterdim. Belli ki, köylü vatandaş kan ağlıyor.  İnsanlar Erdoğan'ın 'kaçak külliyesine' davet ettiği yandaş muhtarlardan farklı konuşuyor. Isparta'da da durum farklı değil. MHP oylarını İyi Parti'ye kaptırmış durumda. AKP adeta erimiş.  CHP'de önemli oy artışı var.

'MİLLET İTTİFAKI ÖNDE'
4 Milletvekili olan Isparta'da AKP’nin 2 olan milletvekilinden en az birini kaybedeceği konuşuluyor. İyi Parti'den birinci sırada Süleyman Demirel'in doktoru Aylin Cesur var. Süleyman Demirel'in henüz yapımı tamamlanmayan anıt mezarında düzenlenen törende Aylin hanıma ilgi büyüktü. Siyasetin duayeni Demirel'in mezarı başında yine siyaset konuşuldu. AKP ilk kez törene ağır toplarını göndermiş. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Antalya'nın AKP'li Belediye Başkanı Menderes Türel vardı. Demirel’in biyografisi okunurken, Erdoğan’ın ‘ilk kez’ diye sahip çıktığı eserlerin Demirel tarafından yapıldığını dinlediler. Demirel kabinesi ve Meclis’ye bulunan bazı eski vefalı Demirel'ciler  AKP'li yöneticilere pek rağbet etmedi. Bursa bölgesinden eski bir DYP Milletvekili Erdoğan’ın Bursa mitingini izlemiş. Saatler sonra başlayan mitingde sahayı doldurmak için ‘ ne yapacaklarını şaşırdılar’ dedi. Daha önce 'AKP sona doğru' başlıklı Ankara- Kayseri- Şarkışla  hattında Orta Anadolu'dan izlenimlerimi aktarmıştım. Akdeniz'e açıldıkça farklı bir tablo yok. Millet İttifakı önde.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika