Ankara-Sivas YHT projesi: Gizli ihaleyle 123.5 milyon TL ek ödeme

Ankara-Sivas YHT projesi: Gizli ihaleyle 123.5 milyon TL ek ödeme

Açılışı 8 kez ertelenen Ankara-Sivas YHT projesinde, zeminde bir çökme daha tespit edildi. Gizlice açılan "Dolgu İyileştirme" ihalesiyle müteahhide 123.5 milyon TL daha ödenecek.

Daha önce inşa edilen tünellerde ve zeminde defalarca göçük ve çökme yaşanan ve açılışı 8 kez ertelenen Ankara-Sivas YHT projesinde, zeminde bir çökme daha tespit edildi. Gizlice açılan "Dolgu İyileştirme" ihalesiyle müteahhide 123.5 milyon TL daha ödenecek.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi'ne 2008 yılında başlandı. 25 milyar lira harcanan proje yıllar içinde bir türlü bitirilemedi.

Sözcü gazetesinden Yusuf Demir'in haberine göre, daha önce yaşanan sorunlar ve göçükler nedeniyle 8 defa ertelenen Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı’nda açılış beklenirken bir kez daha zeminde problem belirlendi.

Güzergah ve dolgu iyileştirmesi için gizli ihale açıldı. İhale, özel olarak davet edilen projeyi yapan şirketler arasında bulunan YDA İnşaat’a verildi.

Gizli ihaleyle YDA İnşaat’a 123 milyon 753 bin TL ek ödeme daha yapılmış olacak. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM Başkanlığı’na verilen 4 soru önergesine verdiği yanıtlarda hiçbir sorun olmadığını, projenin yüzde 99'unun tamamlandığını iddia etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Türkiye