Ankara ve İstanbul için sağanak uyarısı!

Ankara ve İstanbul için sağanak uyarısı!

Meteoroloji, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok il için uyarıda bulundu. İstanbul'da bugün çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Ankara'da ise akşama doğru kuvvetli sağanak yağış...

Meteoroloji, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok il için uyarıda bulundu. İstanbul'da bugün çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Ankara'da ise akşama doğru kuvvetli sağanak yağış öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Çankırı, Bursa'nın doğusu ve Sakarya'nın güneyi ile Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise, genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU RAPORU

Bugün Marmara Bölgesi'nde çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Sakarya'nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul'da ise bugün çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir gün öngörülüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika