Ankara ve İzmir’de 1 Mayıs mitingi yerleri belli oldu

Ankara ve İzmir’de 1 Mayıs mitingi yerleri belli oldu

1 Mayıs mitingine çağrıda bulunan 1 Mayıs Tertip Komitesi, tüm işçi ve emekçileri Tandoğan Meydanı’na İzmir'de ise Gündoğdu Meydanına davet etti.Birgün'ün aktardığı habere göre, KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK Ankara...

1 Mayıs mitingine çağrıda bulunan 1 Mayıs Tertip Komitesi, tüm işçi ve emekçileri Tandoğan Meydanı’na İzmir'de ise Gündoğdu Meydanına davet etti.

Birgün'ün aktardığı habere göre, KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, TMMMOB Ankara İKK, Ankara Tabip Odası, Birleşik Kamu İş ve Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın (ASMMMO) oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs mitingine çağrı yaptı.

Ulus’ta basın açıklaması yapan 1 Mayıs Tertip Komitesi adına konuşan Tayfun Görgülü, başkentteki tüm işçi ve emekçileri 1 Mayıs’ta saat 13.00’da Tandoğan Meydanı’na çağırdı.

İzmir’de ise 1 Mayıs her yıl olduğu gibi bu yıl da Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenecek miting ile kutlanacak. “Krize, İşsizliğe, Güvencesizliğe Son. İş, Adalet, Özgürlük ve Demokrasi için Gündoğdu Meydanı’nda buluşalım” sloganıyla düzenlenecek miting saat 14.00’de başlayacak.

HAYDİ 1 MAYIS’A

İşsizlik fonunun patronlara ve bankalara peşkeş çekilmesine, kıdem tazminatına göz konulmasına ve emeklilik hakkının gasp edilmesine karşı bütün emekçileri 1 Mayıs’ta meydanlarda buluşmaya davet ettiğini söyleyen Görgülü:

“İşçisi, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz. Küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşanabilir bir memleket hasretiyle meydanlarında buluşuyoruz. Ekonomik krizin faturasını, işçiler, emekçiler, dar gelirli milyonlar değil krizin sorumluları ödesin diye haykırmak için buluşuyoruz. Bizi işsizliğe, yoksulluğa, köleliğe ve düşmanlığa mahkum etmek isteyen düze- ne karşı, insanca, özgürce, kardeşçe yaşama irademizi göstermek için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.” dedi.

“Emeğimize, ekmeğimize, işimize, geleceğimize ve memleketimize sahip çıkmak için haydi 1 Mayıs’a” diyen Görgülü, bütün emekçileri saat 13:00’da Tandoğan Meydanı’na davet etti.