Ankara'da sel baskını: Vali açıklama yaptı

Ankara'da sel baskını: Vali açıklama yaptı

Ankara Mamak Neşet Ertaş Caddesi'nde aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle sel suları önüne araçları katarak sürükledi. Bu sırada caddede bulunan bir kişi de sele kapıldı. Ancak vatandaşın kurtarıldığı belirtildi.Sel...

Ankara Mamak Neşet Ertaş Caddesi'nde aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle sel suları önüne araçları katarak sürükledi. Bu sırada caddede bulunan bir kişi de sele kapıldı. Ancak vatandaşın kurtarıldığı belirtildi.

Sel nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Vatandaşlar, yağmur sularından korunmak amacıyla güvenli yerlere sığınırken, çok sayıda araçta ise maddi hasar meydana geldiği belirtildi. 

Bazı araçlar sele kapılarak sürüklendi, 6 kişi yaralandı.

,ngnmpjicg0u31xzeoedvhw.jpg

Boğaziçi Mahallesi Mamak Köprü altında su baskını nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

VALİDEN UYARI
Ankara Valisi Ercan Topaca Mamak'ta meydana gelen sel baskını sonrasında açıklamarda bulundu. Topaca, "Hasar tespit çalışması yapılıyor. Zarara uğrayanların araçlarına ve iş yerlerine fazla dokunmadan toparlanmalarını rica ediyoruz. Sayın Başbakanımızla da konuştum. Bütün hasarın karşılanacağını söyledi ve herkes geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastanelere intikal eden 3 yaralı var. Hayati tehlikesi olan kimse yok. Hasar tespiti yerinde yapılacağı için araçların yerinde kalması gerekir. "