Antalya'da üçlü zirve

Antalya'da üçlü zirve

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Rus mevkidaşı Valeriy Gerasimov ve ABD'li mevkidaşı Joseph Dunford, Antalya'da sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.Görüşmeye ilişkin olarak Genelkurmay Başkanlığı'ndan bir açıklama yapıldı....

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Rus mevkidaşı Valeriy Gerasimov ve ABD'li mevkidaşı Joseph Dunford, Antalya'da sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmeye ilişkin olarak Genelkurmay Başkanlığı'ndan bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR’ın ev sahipliğinde, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Francis DUNFORD ve RF Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Vasilyeviç GERASIMOV’un katılımıyla Antalya’da üçlü bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda, Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgedeki güvenlikle ilgili ortak konular görüşülmektedir" denildi.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama da üçlü görüşmede, Suriye ve Irak'taki gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Bujinskiy, şöyle konuştu: "Üç genelkurmay başkanı, hava saldırılarının koordine edilmesinin yanı sıra ortak operasyonları da ele alabilirler. Zira IŞİD'e karşı savaşan ülkelerin eylemlerinin koordine edilmiyor olması Suriye'deki ana problemlerden biri. Taraflar ortak operasyonlar konusunda anlaşırlarsa, bunlar geniş çaplı operasyonlar olmasa bile, bu, ileriye doğru atılmış bir adım olur."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem