Antalya'daki orman yangını yerleşim yerlerine yaklaştı: Petrol istasyonlarına kadar geldi!

Antalya Manavgat'ta Side Mahallesi yakınlarında iki noktada yangın çıktı. Yangın yerleşim yerlerine, hatta petrol istasyonlarına dek ilerledi.

DHA'da yer alan habere göre, ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle yerleşim yerlerine doğru ilerledi. Alevler Antalya Alanya karayolundaki petrol istasyonlarına kadar ilerledi.  Alevlerin şehir merkezine ulaşmasının ardından 3 mahalle boşaltıldı.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, AA muhabirine, "Yangın yerleşim yerlerine doğru ilerliyor. Yangın nedeniyle Evrenseki, Kalemler ve Yeniköy mahallelerindeki bazı evler boşaltıldı." dedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bölgeye doğru yola çıktı.

NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen, Manavgat Devlet Hastanesi’nde yatan hastaların hızla tahliyesi için çalışma başlatıldığını söyledi.

- Güncelleme 05.40 -

Yeniköy, Evrenseki, Çolaklı, Yavrudoğan ve Kalemler mahalleleri tedbir amaçlı boşaltıldı. İlerleyen saatlerde Manavgat'ın Akseki tarafından da yangın haberleri ardı ardına geldi.

Manavgat sınırları içerisinde bulunan Karavca, Güzelyalı, Saraçlı, Ulukapı ve Çeltikçi mahalleri ile Akseki'nin Kepezbeleni Mahallesi de tedbiren boşaltıldı. Böylece Manavgat'ta 10, Akseki'de de 1 mahalle tahliye edilmiş oldu.

GENEL