AÖL SINAV SONUÇLARI ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? Tüm öğrenciler Açık Öğretim Lisesi 2022 sınav sonuçlarını bekliyor

AÖL SINAV SONUÇLARI ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? Tüm öğrenciler Açık Öğretim Lisesi 2022 sınav sonuçlarını bekliyor

AÖL öğrencileri heyecanla sınav sonuçlarını bekliyor. Peki, AÖL sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte Açık Öğretim Lisesi 2022 sınav sonuçlarında son durum.

AÖL öğrencileri heyecanla sınav sonuçlarını bekliyor. MEB, AÖL ikinci dönem sınavlarını mart ayında yaptı. Adaylar 10 Mart tarihine kadar sınavlara girdiler. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacak. Peki, AÖL sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte Açık Öğretim Lisesi 2022 sınav sonuçlarında son durum.

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman yapılacağı sosyal medyada da merak edilen konulardan biri oldu. AÖL sınavları mart ayında yapıldı. 1 Mart ve 10 Mart tarihleri aralığında sınava giren öğrenciler heyecanla AÖL sınav sonuçlarını beklemeye başladılar. Öğrencilere sınavda her bir ders için 20 soru yöneltildi. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları değerlendirmelerin ardından açıklanacak.

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Sınavların ardından yapılan açıklamada sonuçların 20 Mart'a kadar açıklanacağı duyurulmuştu. Daha önce yapılan sınavın sonuçları 10 gün içerisinde paylaşılmıştı.

AÖL SINAV SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan Açık Öğretim Lisesi sonuçları değerlendirmelerin ardından açıklanacak. Söz konusu sınavın sonuçları http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx üzerinden öğrenci T.C kimlik numarası bilgileri ile sorgulanabilecek.

AÖL GEÇME NOTU KAÇ?

Açık Öğretim Lisesinde not sistemi 100'lük sistem olarak uygulandığından bir dersten başarılı olmak için, 45 puan alınması gerekiyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim