Apple 5G telefonlar için Çin’e yöneldi!

Apple 5G telefonlar için Çin’e yöneldi!

Malum, ilk 5G destekli telefonlar bu yıl içerisinde raflardaki yerini almış olacak. Hatta şimdiden bazı üreticilerin 5G telefonlar satışa sunduğu ülke ya da

Malum, ilk 5G destekli telefonlar bu yıl içerisinde raflardaki yerini almış olacak. Hatta şimdiden bazı üreticilerin 5G telefonlar satışa sunduğu ülke ya da bölgeler de mevcut. Muhtemelen 2020 ile birlikte dünyadaki 5G kullanımı da artacaktır. Bu doğrultuda satışta olan 5G’li akıllı telefon model yelpazesi de genişleyecektir.

Peki 5G telefonlar konusunda öncü diye nitelendirebileceğimiz üreticiler hangileri? Bilindiği üzere hali hazırda 5G yapısını destekleyen topu topu 2 – 3 üretici bulunuyor. Bunlar da Qualcomm, Samsung ve Huawei.

Huawei 5G konusunda kendi mimarisini tasarlamış ve Balong 5000 modemiyle beklentilerin üzerinde bir iş çıkarmıştı.

5g telefonlar

Qualcomm zaten geçtiğimiz sene 5G destekli modemlerini tanıtmıştı. Samsung’da 5G üzerine önemli adımlar attı ve kendi modemlerini hazır hale getirdi.

Peki Apple bu konuda nasıl bir adım atacak? Son dönemde Apple’ın kendi 5G modemini üretme üzerine çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Fakat en iyi ihtimalle bile Cupertino merkezli şirketin kendi modemini geliştirip, kullanmaya başlaması 2021 yılını bulacaktır. Bu da Apple’ın rakiplerinin hayli gerisinde kalması anlamına geliyor.

Cupertino merkezli şirket daha önce Qualcomm ve Samsung’un kapısını çalmış fakat ret kararı alışmıştı. Bunun üzerine rotasını Çin’e çeviren Apple bu sefer Huawei için nabız yokladı.

Şu anda kesinleşmiş birşey yok fakat Apple’ın, 5G modemler için Huawei ile el sıkışmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Shazam! 6 Güç Türkiye’de de zirvede

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji