Apple daha da büyük ekranlı iPad’ler yapacak

Apple daha da büyük ekranlı iPad’ler yapacak

Bir çok kişi dizüstü yerine iPad alıyorlar. Hem taşıması hem de kullanım pratikliği yönünden iPadler son senelerde yükselişte. Durum böyle olunca insanlar laptop bilgisayar deneyimine en yakın deneyimi sunan iPadlere yöneliyor.

Apple elbette bu durumun farkında. Çünkü söylentilere göre daha büyük ekralı iPadler için çalışmalara başlandı. Yine de Apple, iPad modelleri için büyük ekran tasarlıyor olsa dahi herhangi bir ürünün gelmesi bir kaç yılı bulabilir.

Şirket, 2015’te orijinal iPad Pro’yu piyasaya sürdüğünden beri 12.9 inç’in ötesine geçmedi. Daha önce çıkan bir söylentiye göre, iPad Pro’nun 2022’de kablosuz şarjı destekleyebilecek bir  sırt ile yeniden tasarlanacağını iddia ediliyordu. Ancak ekran boyutunun aynı kalması bekleniyordu.

Apple iPad tasarımında büyük ekranlara yöneliyor olabilir

Daha büyük bir Apple iPad üretmek riskli bir hamle de olabilir. Bir çok kullanıcı, bir klavyeye bağlı olmadığında mevcut iPad Pro’nun çok büyük olduğunu düşünüyor. Bu nedenle daha büyük bir model daha hantal bir deneyim de sunabilir. Bazıları ise ekranın büyüklüğünden memnun. Bununla birlikte, Apple, boyut artışlarını düşünen tek şirket değil. Samsung’un 12.4 inç Galaxy Tab S7’yi kolayca gölgede bırakacak 14,6 inçlik bir tablet üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Galaxy A21s güvenlik güncellemesi alıyor: Tüm kullanıcılara hızlıca dağıtılıyor