Apple katlanabilir iPad ile birlikte büyük bir devrim yapmak istiyor

Apple katlanabilir iPad ile birlikte büyük bir devrim yapmak istiyor

Katlanabilir iPad hayal değil. Huawei ve Samsung gibi şirketler katlanabilir ekranlı cep telefonları üretince şöhretleri büyük oranda lekelendi. Samsung

Katlanabilir iPad hayal değil. Huawei ve Samsung gibi şirketler katlanabilir ekranlı cep telefonları üretince şöhretleri büyük oranda lekelendi. Samsung göndermiş olduğu Galaxy Fold modellerinde ekran kırılma sorunları yaşarken Huawei ise henüz kendi katlanabilir akıllı telefonunu satışa sunmadı. Apple ise sektörün ağır abisi olarak işin içine dahil olmaya geliyor.

Apple şirketi tarafından alınan patentlere dikkatlice bakılırsa, genellikle 5G üzerine yoğunlaştığı tahmin ediliyor. Katlanabilir ekranlı bir Apple modeli ile ilgili haber çıkınca herkes bunun iPhone olacağını düşünmüştü. Ancak şirket sağ gösterip sol vurarak muhtemelen katlanabilir bir iPad modeli ortaya çıkaracak.

Katlanabilir ekranların çok fazla pahalı olması nedeniyle bazıları bu teknolojiye biraz uzak kalabiliyor. Apple tarafından yapılan araştırmalarda, katlanabilir ekrana sahip bir iPad için en fazla 600 dolar verebileceğini söyleyen kullanıcılar, aslında durumu net olarak ortaya çıkarıyor. Şirketin katlanabilir ekranlar ile ilgili en büyük korkusu da zaten bu.

Galaxy Note 10+ vs iPhone XS Max karşılaştırması

ABD ve Çin arasında devam eden Ticaret Savaşı, bazı ürünlerin maliyetini artırdı. Apple bu nedenle katlanabilir ekranlı bir modeli daha pahalıya üretecek. Şirketin böyle bir ürün ortaya çıkarması halinde yüksek fiyatlı bile olsa bunu almayı düşünür müsünüz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.